1. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Nieszporów o g. 16,30, po nich Msza o 17,00.

2.W sobotę w liturgii czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim przed i w czasie podróży i prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z tej racji już dzisiaj na zakończenie Mszy błogosławimy pojazdy mechaniczne i modlimy się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Bóg zapłać za ofiary przy poświęceniu na środki transportu dla misjonarzy składane także przy wejściach po Mszy św. Również u ministrantów można pobrać obrazki ze Św. Krzysztofem i przykazaniami dla kierowców.

3. Trwają wakacje. Pamiętajmy jednak, że nie ma wakacji od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.

4. We czwartek w liturgii święto Św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Pięknie żyła jako żona, matka, a potem zakonnica. Jest przykładem, że w każdym stanie można żyć święcie. Św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak bardzo umiłował. W sobotę święto Św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2).

5. Prosimy aby w czasie wakacji, ci, którzy pragną się wyspowiadać korzystali z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia co najmniej 15 minut przed Mszami świętymi, a nie w czasie Mszy św..

6. W czasie wakacji sakramentu chrztu św. udzielamy nowonarodzonym także w drugą niedzielę miesiąca, tylko na Mszy o g. 11,00 i w czwartą sobotę a więc najbliższą. Katecheza prze chrztami dla rodziców i chrzestnych we wtorek po Mszy w kościele przy chrzcielnicy.

7. Składamy podziękowanie rodzinom z ul. Spacerowej, Leszka Białego i Świątnickiej w tym rejonie za sprzątanie świątyni oraz nowożeńcom za kwiaty. Do troski o Kościół poprzez sprzątanie i ozdabianie w sobotę od g. 8,00 prosimy rodziny z ul. Szkolnej, Grodzkiej i Zakopiańskiej w tym rejonie. Za 2 tygodnie z ul. Św. Bartłomieja.

8. W minionym tygodniu z odeszła do wieczności + Janina Kocot zd. Cebularz, lat 70. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

9. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
22 VII we środę – Św. Maria Magdalena z której Jezus wyrzucił siedem złych duchów, i która odkryła pusty grób Zmartwychwstałego Pana – Odpust w Głogoczowie – suma o g. 18,00; 24 VII w piątek – Św. Kinga (1234-1292), żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; 26 lipca w niedzielę – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców, dziadków i solenizantek.

608149
Dzisiaj: 94
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,125