1. Zapraszamy dzisiaj o g. 16,30 na Nabożeństwo Nieszporów.

2.We czwartek 16 lipca w liturgii – Najświętszej Maryji Panny z góry Karmel – od Szkaplerza -znaku zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach i przymierza pokoju. Po Mszy św. porannej i o g.17,30 jak co miesiąc uczczenie relikwii, modlitwy: podziękowania i prośby przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła, który nosił szkaplerz – znak oddania Maryi. Prosimy składać intencje tych modlitw na kartkach przy ołtarzu relikwii.

3. W piątek trzeci miesiąca po Mszy porannej i przed wieczorną Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – przed Ołtarzem Jezu Ufam Tobie. Zachęcamy do uczczenia relikwii Św. Siostry Faustyny. Wypraszajmy miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

4. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wyjeżdżają, zwłaszcza dzieci i młodzież oraz dorośli na wakacje i urlopy. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu: z modlitwą codzienną oraz udziałem we Mszach św. w niedziele szczęśliwie wrócą do domu. W przyszłą niedzielę, z okazji św. Krzysztofa /przypadnie w sobotę po przyszłej niedezieli/, odbędzie się błogosławienie samochodów i innych pojazdów, podczas którego będziemy prosić o bezpieczeństwo dla podróżujących. Możemy również przy tej okazji dziękując Bogu za Opiekę Bożą wesprzeć misjonarzy składając ofiarę na środki transportu dla nich, np. 1 grosz za kilometr bez wypadku. Już dzisiaj po Mszach św. u ministrantów można nabywać breloczki do kluczyków ze św. Krzysztofem i modlitwą /po 3 zł/.

5. Składamy podziękowanie rodzinom z ul. Kolberga, Cichej, Wesołej i Świątnickiej w tym rejonoie za sprzątanie świątyni. Do troski o Kościół w sobotę od g. 8,00 prosimy rodziny z ul. Spacerowej, Leszka Białego, Światnickiej i Zakopiańskiej w tym rejonie /jak w czasie kolędy/.

6. Odszedł do wieczności + Henryk Kiebuła z Mogilan, lat 70. Dobry Jezu…

7. Dobre lektury na czas wakacyjny w postaci pism katolickich polecamy wszystkim. Można je nabywać wychodząc z Kościoła przy stolikach. Oprócz stałych tygodników warto sięgnąć młodym po Miłujcie się i Drogę, a dla dzieci Echo Dzieciom za drobną ofiarką na misje.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13VII W Poniedz. – Święci Andrzej Świerad i Benedykt z XI wieku pustelnicy
15 VII w środę – Św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, wybitny teolog.

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111