1. Dziś po komunii świętej adoracja Najświętszego sakramentu. Po Mszy świętej o g. 7,30 zmiana Tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. O g. 16,30 zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Nieszporów.

2. Jutro – z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny, Uzdrowienia Chorych – obchodzi się święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy naszych drogich chorych oraz tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3.Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej,/niezależnie od tego, gdzie przebywa/ która jest źródłem zbawienia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy również o naszą naszą wiarę, nadzieję i miłość.

4. W sobotę, 11 lipca w liturgii Święto Św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji jest głównym patronem Europy. Jego zasada: Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób na dobre chrześcijańskie życie.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na naszą świątynię, teraz na organy. Dziękujemy wszystkim rodzinom za włączanie się w tę troskę o Kościół, także przez pobranie cegiełki i wpłaty przez konto w banku. Dla wszystkich ofiarodawców wypraszamy Błog. Boże we Mszach św. za parafian.

6. Dziękujemy rodzinom z z ul . Łobzowskiej i dalsza część Zakop. za sprzątanie świątyni. W sobotę od g. 8 do troski o kościół prosimy rodziny z ul. Kolberga, Cichej, Wesołej i Świątnickiej w tym rejonie. Za 2 tygodnie z ul. Spacerowej, Leszka Białego i Świątnickiej i Zakopiańskiej w tym rejonie.

7.Polecamy do rodzin tygodniki katolickie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
6 VII w poniedz. - bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica, która żyła w latach 1863–1922 i dużo zrobiła dla misji w Afryce,
8 VII w środę – Św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin;
12 VII w niedzielę– Św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088