1. Kończy się czerwiec – miesiąc modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo o g. 16,30, oraz jutro i we wtorek po Mszy o 18,00 zakończenie. Nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy.

2. Na wakacje życzymy dzieciom, młodzieży oraz dorosłym wypoczynku i radości, ale przeżywanych z Bogiem i Jego przykazaniami; z modlitwą codzienną oraz Mszą św. niedzielną i świąteczną. Od jutra w czasie wakacji Msze św. poranne w dni powszednie będą o g. 7,00, na które zapraszamy, także o g. 18,00.

3. Jutro 29 czerwca , przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Zapraszamy na Msze św. o g. 7 i 18.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź dzieci ze szkoły podstawowej od g. 16,30. Prosimy szczególnie po I komunii i te, które nie były na zakończenie roku szkolnego. Od 17,00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bogu. Również w pierwszy piątek – okazja do pojednania się z Bogiem od 6,30 i 16,30 i możliwość wynagrodzenia Sercu Jezusa za grzechy przez przyjęcie komunii św. na Mszach o 7,00 i 18,00 – szczególnie z udziałem dzieci i młodzieży oraz z modlitwami o dobre przeżywanie wakacji. A w pierwszą sobotę miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwy przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła o święte życie w rodzinach i Błogosławieństwo dla rodziców oczekujących narodzin dzieci, których zapraszamy oraz należących do Żywych Róż i Rycerstwa Niepokalanej. Od g.17,00 Adoracja Jezusa, Różaniec prowadzony przez Róże z Bukowa, przyjmowanie nauczania Jana Pawła i Msza św. Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi będą teraz w wakacje: odwiedzani przez ks. proboszcza i ks. Tadeusza w I piątek od 8,30, odwiedzani przez ks. Roberta jak dotychczas w I sobotę.

5. W piątek, 3 lipca, w liturgii święto Św. Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi.

6. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca lipca po Mszy o 7,30 Nabożeństwo Zmiany Tajemnic w Różach kobiet i mężczyzn. Prosimy także o ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na naszą świątynię, teraz na organy. Dla wszystkich ofiarodawców wypraszamy Błog. Boże we Mszach św. za parafian.

7. Został odrestaurowany stary i niszczony przez szkodniki konfesjonał z roku 1905, który jest umieszczony obok schodów na chór. Koszta renowacji 6 tys. zł. Mamy wielkie uznanie i bardzo dziękujemy P. Zbigniewowi Strączkowi właścicielowi firmy Eleinstal za zrobienie fachowych okresowych pomiarów instalacji elektrycznej kościoła. Serdeczne Bóg zapłać P. Krzysztofowi Kłysiowi za koszenie trawy.

8. Dziękujemy P. Wandzie Słomka za ofiarę z okazji sprzątania świątyni. W sobotę od g. 8 do troski o Kościół poprzez sprzątanie i ozdobienie prosimy rodziny z ul . Łobzowskiej i dalsza część Zakop. Za 2 tygodnie z ul. Kolberga, Cichej, Wesołej i Świątnickiej w tym rejonie.

9. Odeszła do wieczności: + Emilia Kurpiśdawniej zamieszkała w Mogilanach, lat 79. Dobry Jezu……

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895