1. Zebrani dziś na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

2. Dzisiaj nasz Rodak ks. Tomasz Strzeboński, który w ubiegłą sobotę w Denver w Stanach Zjednoczonych przyjął święcenia kapłańskie o g.11,00 odprawi w naszym kościele Mszę św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Będzie można także złożyć życzenia księdzu neoprezbiterowi.

3. W sobotę 30 maja o g. 9,00 drugi nasz rodak diakon Grzegorz Bularz w Katedrze na Wawelu z rąk Ks. Kard. Stanisława Dziwisza przyjmie święcenia Kapłańskie. W przyszłą niedzielę 31 maja również o g.11,00 odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli błogosławieństwa. O g.10,15 wyjdzie z domu rodzinnego procesyjnie do Kościoła, o g. 10,45 nastąpi przywitanie i złożenie życzeń prymicjantowi przez przedstawicieli grup duszpasterskich i chętnych osób. Polecajmy w modlitwie Jezusowi Dobremu Pasterzowi naszych nowych kapłanów u początku posługi Bogu.

4. Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach, który jest prześladowany przez władze.

5. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

6. Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7,30,9,30,16, i 18, w Bukowie o 17,. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością głosili Ewangelię. Po Mszy Św. wieczornej – nabożeństwo majowe.

7. 26 maja we wtorek, Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie zwłaszcza na Mszach św, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę.

8. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w posługiwaniu.

9. Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy. Ostatnie nabożeństwo majowe. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo majowe o g. 16,30 i w ciągu tygodnia po Mszy św. o g. 18,00 dzieci, młodzież, rodziców i starszych, tych którzy są, by wytrwali w tej modlitwie i szczególnie tych, którzy są mało, albo jeszcze w niej nie uczestniczyli.

10. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy pod przewodnictwem tych, którzy co roku to czynili i z zaangażowaniem Żywych Róż oraz poszczególnych stanów. Pierwszego ołtarza przy Rynku prosimy parafian z Bukowa i młodzież z Oazy oraz grupy ŚDM, drugiego przy skręcie na Mogilańską parafian z Chorowic i Kulerzowa i kapłanów . Trzeciego przy Figurce parafian z Mogilan i rodzin, Czwartego przy GOKu parafian z Włosani i Konar oraz władz samorządowych i organizacji społecznych.

11. Przypominamy należącym do Żywych Róż i chętnym osobom o udziale w III Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę 6 czerwca. Koszta przejazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd będzie o g. 6,45, powrót ok. 18,00.

12. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do rodziców młodzieży bierzmowanej za sprzątanie świątyni i ładne ozdobieniu oraz za dar ołtarza na ŚDM 2016.Bóg zapłać za sprzątanie wczoraj rodzinom z ul. Rzymskiej pod nr 1-24 i ul. Ogrodowej oraz za ofiarę, P. Janowi Kucińskiemu za kwiaty /piwonie na balustradzie/. Na najbliższą sobotę prosimy z 2 cz. ul. Rzymskiej i ul. Podgórskiej. Za 2 tygodnie z ul. Zakopiańskiej /od ul. Żary/, ul. Rzemieślniczej i Zakopiańskiej do nr 62 (parzyste).

13. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do rodzin, składających ofiary na organy do naszego Kościoła poprzez ofiarę złożoną osobiście, w kopercie na tacę, wpłatę na konto a także poprzez pobranie cegiełki i złożenie ofiary. Wypraszamy Błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin ofiarując w każdą niedzielę Mszę św.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Janina Chmura z Konar – Kopani, lat 66. „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 26 V we wtorek – św. Filip Nereusz, prezbiter, który w 1551 roku założył Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów;
• 29 V w piątek – św. Urszula Ledóchowska, dziewica, która w 1920 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą.

608162
Dzisiaj: 107
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,138