1. Dzisiejsza niedziela, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa skierowane do nas przez Św. Siostrę Faustynę święto Miłosierdzia Bożego.
Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 roku rozpoczyna się go w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.
Ogólnopolskie obchody święta Caritas i 25 lat pracy reaktywowanej Caritas naszej Archidiecezji odbywać się będą w sobotę 18 kwietnia od g. 10,00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Zapraszamy członków parafialnego Zespołu Caritas i wolontariuszy na Mszę Św. we czwartek o g.18,00 a po niej – na spotkanie w Sali starej plebanii. Zapraszamy parafian dzisiaj na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia – w naszym kościele o godz. 15.00.

2. W środę po Mszy o godz. 6,30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek jak co miesiąc 16 tego zapraszamy na Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II . Chcemy wobec zbliżającej się 1 rocznicy kanonizacji dziękować za ten wyjątkowy dar. Tego dnia przypada także 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy także do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

4. W piątek na Mszę św. o g. 18,00 zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami w ramach przygotowań do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

5. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Kazimierz Szczurek z Włosani lat 73. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

7. Jak już przez dwa kolejne lata prosimy bardzo rodziny o zapisanie się na przyjęcie w rodzinach na nocleg pielgrzymów do Łagiewnik z diecezji bielsko-żywieckiej w sobotę /2 na 3 maja/. Podróżnych w dom przyjąć to uczynek miłosierdzia, który będzie dla nas źródłem Miłosierdzia Pana.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom za ofiary składane na organy /na ręce Rady duszpasterskiej, na tacę w kopertach i indywidualnie lub na konto/. Prosimy rodziny, które nie miały dotychczas udziału w ofiarach inwestycyjnych na Kościół o podejmowanie tej troski, bo to bardzo trudne, a zwłaszcza bardzo kosztowne zadanie, które możemy zrealizować wspólnie - wszystkie rodziny /które tylko mogą/ składając systematycznie. 9. Wynajmiemy pomieszczenia na starej plebanii na działalność kulturalno, biurowo,gabinetową. 10. Dziękujemy rodzinom z ul. Mogilańskiej pod nr 1 -41 za sprzątania Kościoła. Na sobotę od g. 8,00 prosimy rodziny z ul. Mogilańskiej od nr 41 do końca oraz ul. Wschodniej. Za 2 tygodnie prosimy z ul. Podedworze cz I nr 1-36.

606116
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,092