1. To już trzecia niedziela naszej wspólnej modlitwy, w ramach 40-godzinnego nabożeństwa, przygotowującego nas do właściwego przeżycia Wielkiego Postu. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy przebłagalnej Boga Miłosiernego za grzechy, /a zwłaszcza: za wielkie zło z powodu pijaństwa, narkomanii oraz grzechów przeciw życiu i czystości i innych grzechów osobistych i narodowych a zwłaszcza lekceważenie niedzieli i świąt/. Na określoną porę przychodzi ta część Parafian, której Róża Różańcowa przewodniczy i prowadzi modlitwy. Dzisiaj po Mszach Świętych i w czasie popołudniowym do g.17,00, adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Porządek adoracji jest : /na oddzielnej kartce ………./.

2. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 18 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy we środę na Msze święte o g. 7,30, 9,30.15,30 i 17,30 oraz w Bukowie o 16,30.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60. rokiem życia. Inni także mogą włączyć się w ten akt pokutny. Wszyscy w czasie W. Postu i w każdy piątek roku winni powstrzymać się od udziału w zabawach, dyskotekach i od 14. roku życia od pokarmów mięsnych w każdy piątek.

4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

5. Jednocześnie w ciągu tego tygodnia i przez cały Wielki Post będzie trwała wielka akcja trzeźwościowa pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”. Postanowienia abstynenckie prosimy wpisywać do Pamiątkowej Księgi Trzeźwości znajdującej się na ołtarzu św. Bartłomieja.

6. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką prze¬mierzamy Drogę Krzyżową – rano o g.7,00, /wcześniej o 6,30 Msza święta/ i po południu o g.18,00 /także wcześniej o 17,30 Msza św./, oraz w niedzielę po Mszy o 11,00. Dla młodzieży specjalna droga krzyżowa w piątek o g. 19,00. Dla dzieci Droga krzyżowa w soboty o g.9,00. W niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską na Nabożeństwie Gorzkich Żali o g. 16,00, na które zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia.

7. Młodzież z Parafialnego Komitetu ŚDM w Krakowie 2016 (przy stoliku przed Kościołem) rozdaje i przyjmuje Deklaracje przyjęcia młodych z zagranicy w naszych rodzinach (do czego bardzo zachęcamy) oraz zapisuje chętnych na wolontariuszy tych dni a także deklaracje chorych, którzy ofiarują swoją modlitwę w tych intencjach.

8. Serdecznie Bóg zapłać kierujemy do rodzin z Konar od Sęka i Kopani i cz. Włosani, które sprzątały w tym tygodniu naszą świątynię i złożyły 450 zł ofiary na przyrządy potrzebne przy tej trosce. Na obecny tydzień troskę o kościół w sobotę, teraz w W. Poście od g. 9,30 powierzamy wszystkim rodzinom z Konar – wsi, jak po kolędzie. Za 2 tygodnie z Konar nowe domy od Mogilan Skrzyszowa i Spółdzielnia, pod figurą, Glinik. Bardzo dziękujemy P. Michałowi Surówce za prace ślusarskie przy klamkach i zamkach drzwi Kościoła i P. Andrzejowi Kurowskiemu za ofiarowane miotły.

9. Odszedł do wieczności + Wilhelm Skop z Chorowic lat 80, którego pogrzeb odbędzie się we czwartek o g. 14,00. Dobry Jezu, a nasz Panie…..

10. Dziś na stoisku przed kościołem można nabyć książkę o biskupie Albinie Małysiaku pt. „Z pastorałem i humorem” oraz film „Z wiarą na głęboką wodę”. Wysłuchajmy teraz krótkiego świadectwa o tej wybitnej postaci Kościoła krakowskiego.

608151
Dzisiaj: 96
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,127