1. Dzisiaj 2 niedziela miesiąca, a więc dodatkowo Msza św. o g.12,30 z udzielaniem chrztu św. Także dziś i w następną niedzielę przepraszamy Boga za grzechy w czasie 40 – godzinnego nabożeństwa, przygotowującego nas do właściwego przeżywania Wielkiego Postu. Po Mszach świętych i w czasie popołudniowym do Mszy św. o g. 17,00, adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy i przewodniczenie im z Żywych Róż i wspólnot parafii. Zachęcamy, by pozostać po Mszach świętych, przyjść wcześniej a także przybyć specjalnie na modlitwę osobistą. W dzisiejszą i przyszłą niedzielę porządek adoracji będzie następujący: …./ oddzielna kartka/.

2. Dzisiaj w ramach Ogłoszeń nasza parafianka Małgorzata Pierożek daje świadectwo trzykrotnego udziału w Światowych Dniach Młodzieży a Młodzież z Parafialnego Komitetu ŚDM w Krakowie 2016 (przy stoliku przed Kościołem) rozdaje i przyjmuje Deklaracje przyjęcia młodych ze świata w naszych rodzinach (do czego bardzo zachęcamy) oraz zapisuje chętnych na wolontariuszy tych dni a także deklaracje chorych, którzy ofiarują swoją modlitwę w tych intencjach.

3. W środę – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. U nas Msza Św. dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 7,30,połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed tą Mszą Św. – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej. Po Mszy Św. – spotkanie przy herbacie na starej plebanii. Członków Zespołu Charytatywnego Caritas prosimy o pomoc, a bliskich o przywiezieniem chorych do kościoła i ich odwiezienie. Mszy św. o 6,30 nie będzie.

4. We czwartek 8 lutego na Mszę św. o g. 17,30 zapraszamy dzieci z klas drugich wraz z rodzicami w ramach przygotowań do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

5. W tym tygodniu spotkania młodzieży gimnazjalnej przygotowujące do sakramentu bierzmowania: klasy I : we środę o g. 16,30 i w piątek o g. 16,30 lub 18,15
klasy II: we wtorek o g. 16,30 lub o g. 18,15
klasy III: w poniedziałek o g. 16,30, we czwartek o g.16,30 lub 18,15.

6. Dziękujemy tym rodzinom, które w ubiegłą niedzielę na ręce członków Rady Duszpasterskiej złożyły 3860 zł na naszą świątynię. Jeśli mamy sprawić do naszego Kościoła tak bardzo potrzebne organy, których koszt jest rzędu 700 tysięcy złotych trzeba, aby większość rodzin, które tylko mogą solidarnie co miesiąc składała tylko na ten cel w pierwszą niedzielę, tyle ile może na ręce Rady lub w inne niedziele w kopercie podpisanej na tacę. Prosimy także o inicjatywy zatroskanych Parafian.

7. Z wielkim smutkiem prosimy jeszcze raz na najbliższą sobotę rodziny z Konar od P. Prorok do Sęka, z których żadna nie przybyła wczoraj do sprzątania świątyni. Szczególne podziękowanie dla P. Zygmunta Surówki i P. Kościelnego za usunięcie choinek, młodzieży za rozbieranie dekoracji Bożonarodzeniowych. Na sobotę o g. 8,00 prosimy także rodziny z Konar – Kopani i cz. Włosani, /jak po kolędzie/ .

8. W przyszłą niedzielę 15 lutego na stoisku przed kościołem będzie można nabyć książkę o biskupie Albinie Małysiaku pt. „Z pastorałem i humorem” oraz film „Z wiarą na głęboką wodę”. Będziemy także gościć autorów książki i filmu, którzy podzielą się swoim świadectwem o tej wyjątkowej postaci Kościoła krakowskiego.

9. Polecamy do rodzin pisma katolickie, szczególnie dla dzieci przedszkolnych: Jaś i Ola, przed I komunią: Dominik, dla młodzieży: Nasza Droga oraz cotygodniowe: Źródło, Niedziela, Gość a szczególnie dla dzieci na ferie Echo Misyjne na ferie.

10. Odszedł do wieczności + Szczepan Staszel z Mogilan, lat 86, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o g. 14,00. Dobry Jezu, a nasz Panie…..


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W sobotę – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie i zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.
W piątek, 10 lutego – święta Scholastyka, siostra świętego Benedykta. Żyła w VI wieku. Już w dzieciństwie poświęciła się wyłącznie Bogu i była dla swojego brata wsparciem w jego wielkim dziele tworzenia reguły.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896