1. Dzisiaj po Mszy o g. 7,30 Zmiana Tajemnic Różańcowych w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. Po Mszy o g. 17,00 spotkanie kolędowo opłatkowe Rady duszpasterskiej, zelatorów Żywych Róż i przewodzących innym wspólnotom.

2. Także dzisiaj i przez dwie następne niedziele przepraszamy Boga za grzechy w czasie 40 – godzinnego nabożeństwa, przygotowującego nas do właściwego przeżywania Wielkiego Postu. Po Mszach świętych i w czasie popołudniowym do Mszy świętej o g. 17,00, adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy i przewodniczenie im z Żywych Róż i wspólnot parafii. Zachęcamy, by pozostać po Mszach świętych, przyjść wcześniej a także przybyć specjalnie na modlitwę osobistą.

3. Jutro 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu. Tego dnia Msze św. o g. 7,30, 9,30, 15,30, 17,30 i w Bukowie o 16,30; przyjdźmy do świątyni ze świecami, dzieci z tymi od chrztu. /Prosimy mieć osłony, by nie lać woskiem./ Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie.

4. Święto Matki Bożej Gromnicznej jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Niech też nie zabraknie z naszej strony wsparcia materialnego dla borykających się z trudnościami sióstr klasztorów klauzurowych, które poświęcają się modlitwie za nas wszystkich. Tego dnia ofiara na tacę na pomoc dla nich.

5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Od g.16,30 adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź dzieci i młodzieży gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania oraz dorosłych od g. 16,00. W I piątek również od g. 6,00 i g. 16,00. Na Mszach św. o 6,30 i 17,30 z udziałem dzieci i młodzieży przyjmujmy komunię św. wynagradzającą za grzechy. W I sobotę przez Niepokalane Sercu Maryi i Św. Jana Pawła II, przyjmując Jego nauczanie modlimy się w intencjach rodzin. Od g. 16,30 Adoracja, Różaniec prowadzony przez Różę P. M. Surówka i Msza święta, do udziału w których zapraszamy Żywe Róże, Rycerstwo Niepokalanej i małżonków oczekujących narodzin dzieci, by im wypraszać łaski Boże.

6. Serdecznie Bóg zapłać rodzinom z Konar od Buka cz. I, które troskę o Kościół zrealizowały poprzez sprzątanie, kwiaty i ofiarę, także nowożeńcom za kwiaty przed ołtarzem. Na sobotę od g. 8,00 prosimy rodziny z Konar do Sęka cz. II, za 2 tygodnie z Konar-Kopani i cz. Włosani /jak po kolędzie/.

7. Prosimy rodziny, by od przyszłej niedzieli przed Mszami św. na ręce młodzieży z Komitetu przygotowań do ŚDM 2016 składały DEKLARACJE ZAKWATEROWANIA MŁODYCH, a te które po kolędzie nie otrzymały Folderu ŚDM, by je od młodych pobrały i podjęły decyzję przyjęcia przynosząc w następną.

8. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które składają ofiary na ręce członków Rady Duszpasterskiej na nasz Kościół. Jak już informowaliśmy Organy w naszym kościele są w złym stanie technicznym i jak stwierdziła Komisja Archidiecezjalna w Protokole z 9 maju 2014 r. nie ma sensu w nie inwestować poprzez remont. Trzeba myśleć o wymianie na nowy (ok.700 tys. zł !) lub używany instrument w dobrym stanie (ok.250 tys. zł !). Przed nami ogromnie trudne zadanie na przyszłość, bo bardzo kosztowne. Prosimy o inicjatywy w tej sprawie zatroskanych wiernych i przyłączenie się do regularnego składania ofiar przez wszystkie rodziny, które tylko mogą, nawet przez najmniejsze sumy. Szczególne Bóg zapłać, którzy składając ofiary, czy przekazując przez konto w banku troszczą się o dom Boży. Modlimy się dla wszystkich o Błog. Boże na Mszach św.

9. Zachęcamy by wychodząc ze świątyni nabywać tygodniki katolickie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 lutego we wtorek – święty Błażej, żyjący w IV wieku biskup Sebasty w Armenii i męczennik, patron wstawiający się za cierpiącymi na choroby gardła, poświęcenie jabłek.
5 lutego we czwartek – św. Agata dziewica i męczennica, św. Agata, dziewica i męczennica żyjąca na Sycylii w III wieku. Uciekamy się do niej podczas burz i pożarów; błogosławienie chleba i wody.
6 lutego w piątek św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu. Paweł pochodził z zamożnej japońskiej rodziny, która przyjęła chrześcijaństwo, wstąpił do zakonu jezuitów i tu przygotowywał się do kapłaństwa. Podczas prześladowań 5 lutego 1597 r. za murami Nagasaki ustawiono 26 krzyży, na których zawieszono pojmanych chrześcijan; nawet z krzyża Paweł głosił poganom Chrystusa, radując się, że właśnie w ten sposób oddaje Mu życie; do wytrwania zachęcał swoich Towarzyszy.


 

ADORACJA
„40 - GODZINNE NABOŻEŃSTWO”

Niedziela – 1 luty 2015
8,45 – Środek Wsi
12,00 – Podstyr i Łobzów
13,00 – od Kościoła do Wiaduktu
14,00 – ul. Świątnicka, Działy i Skrzyszów
15,00 – ul. Zakopiańska
16,00 – Parkowe Wzgórze, Podedworze

Niedziela – 8 luty
8,30 – Chorowice
12,00 – Kulerzów
13,00 – Włosań
14,00 – uczniowie ze szkoły podstawowej
15,00 – młodzież gimnazjalna
16,00 – Zespół Mogilanie i ul. Rzymska

Niedziela – 15 luty także w Kaplicy w Bukowie
8,30 - III Zakon św. Franciszka Buków - 9,30 – 12,00
12,00 – Żary
13,00 – za Górą i Celiny i Osiedlowa
14,00 – młodzież z grupy przygotowań do Światowych Dni Młodzieży
15,00 – od agronom. do bloków i od Kościoła do Ośrodka Zdrowia
16,00 – Konary

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119