1. Dzisiaj przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Dziś również Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się o zdrowie i skuteczną pomoc dla nich. O g. 16,30 zapraszamy na Nieszpory a po nich Msza wieczorna o g.17,00.

2. Dobiega końca tegoroczne Błogosławienie rodzin. W tym tygodniu jeszcze będzie w …/oddzielna kartka/. Jeśli rodzina z różnych przyczyn nie miała kolędy, a ma życzenie, prosimy o kontakt z kapłanami. Bóg zapłać za otwartość, życzliwość, wspólną modlitwę i wszelkie przejawy dobra i życia prawdziwie chrześcijańskiego.

3. W przyszłą niedzielę 1 lutego i przez dwie następne będziemy przepraszać Boga za grzechy w ramach 40 – godzinnego nabożeństwa, przygotowującego nas do właściwego przeżywania Wielkiego Postu. Po Mszach św. i w czasie popołudniowym do Mszy św. o g.17,00, adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy i przewodniczenie im z Żywych Róż i wspólnot parafii. Zachęcamy, by pozostać po Mszach świętych, przyjść wcześniej a także przybyć specjalnie na modlitwę osobistą.

4. Również w niedzielę po Mszy o g. 7,30 Zmiana tajemnic w Różach kobiet i mężczyzn. Prosimy także o ofiary na ręce członków Rady duszpasterskiej na potrzeby naszej świątyni. W grudniu ofiary wyniosły 6280 zł. Organy w naszym kościele są w złym stanie technicznym i jak stwierdziła Komisja Archidiecezjalna w Protokole z 9 maju 2014 r. nie ma sensu w nie inwestować poprzez remont. Trzeba myśleć o wymianie na nowy (ok.700 tys. zł !) lub używany instrument w dobrym stanie (ok.250 tys. zł !). Przed nami ogromnie trudne zadanie na przyszłość, bo bardzo kosztowne. Prosimy o inicjatywy w tej sprawie zatroskanych wiernych. Szczególne Bóg zapłać wszystkim, którzy składając ofiary troszczą się o dom Boży. Modlimy się dla wszystkich o Błog. Boże na Mszach św.

5. Także w przyszłą niedzielę na spotkanie opłatkowo kolędowe zapraszamy Radę Duszpasterską, zelatorów Żywych Róż i przewodzących pozostałym wspólnotom.

6. Dziękujemy rodzinom z Konar – Grudzy cz. II za sprzątanie świątyni i ofiarę 200 zł na potrzebne akcesoria do sprzątania. /może tę inicjatywę podejmą dalsze rejony/. W sobotę od. g.8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Konar od Buka do Sęka I część, czyli do P. Prorok. Za 2 tygodnie II część /jak w czasie kolędy/.

7. Zachęcamy, aby na ten czas zimowy zaopatrzyć nasze rodziny w pisma katolickie. Dla najmłodszych: Ola i Jaś, w Małym Gościu najnowsza pyta Arki Noego, dla młodzieży bardzo potrzebna Droga, ponadto wspaniałe tygodniki: Żródło, Niedziela z dodatkiem dla młodych, Gość .

8. Dyrektor szkoły podstawowej w Konarach zawiadamia, że w dniu 30 stycznia /piątek/ w g. 9,00 - 12,00 uczniowie pod opieką nauczycieli będą odwiedzać mieszkańców Konar z kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci.

9. W sobotę o g. 16,00 zapraszamy Czcigodnych Seniorów naszej parafii na Mszę św., po której odbędzie się w szkole spotkanie kolędowe.

10. Odeszli do wieczności z Mogilan: + Zofia Cora lat 84, + Stefania Krawczyk lat 89, +Bronisław Sala lat 84. Dobry Jezu……

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
26.01. w poniedziałek – Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, uczniów św. Pawła
28.01. we środę – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów Kościoła 31.01 w sobotę – Święty Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i wielki apostoł młodzieży.

607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112