1. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie ze Zbawicielem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić i uświęcić. Nie pozwólmy, by religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i bieganina w marketach.

2. Dzisiaj po Mszy św. o g. 7,30 Zmiana Tajemnic w Różach Różańcowych kobiet i mężczyzn, o godz. 16,30 zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Nieszporów. Serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które składają dzisiaj szczególne ofiary na ręce Rady duszp. na naszą świątynię. Będziemy prosić o podjęcie przez większość rodzin trudu zebrania dużych środków na wymianę organów. Także podziękowania kierujemy do tych, którzy ofiarą do puszki wspomagają ubogi Kościół naszych braci w wierze na Wschodzie – w krajach byłego Związku Radzieckiego, zwłaszcza na Wschodniej Ukrainie, gdzie trwa wojna.

3. Wśród adwentowych wyrzeczeń niech będzie także walka z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem i narkomanią. Włączmy się w Krucjatę Wyzwolenia Człowieka ratując zwłaszcza młodych. Wpisujmy postanowienia abstynenckie do Księgi Trzeźwości leżącej na ołtarzu Św. Bartłomieja. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w tegoroczny program duszpasterski: „Nawracajcie się…”. Poprzez trzeźwość i wolność od nałogów wypowiadamy stanowcze „nie” grzechom.

4. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o rano o godz. 6,30 i wieczorem o godz.17,30.

5. Jutro, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego. Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość do walki z każdym grzechem. W naszym kościele Msze Święte o godz. 6,30 i po południu o 15,30 i 17,30. W Bukowie o 16,30. Tego dnia możliwość wsparcia przez ofiarę Radia Maryja i Telewizji Trwam.

6. Wspierajmy ubogich, a zwłaszcza dzieci w ramach akcji Caritas: „Dziecko sercem rodziny”- poprzez pobranie świecy i złożenie ofiary /powyżej 5 zł/.Także, tradycyjnie prosimy z Parafialnym Zespołem Caritas właścicieli sklepów i klientów, aby do pojemnika w ich placówkach i Kościele przy ołtarzu św. Franciszka odłożyli produkty nie psujące się i środki czystości oraz nową odzież, które przekażemy ubogim. „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.”

7. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do 2 rodzin z Parkowego Wzgórza, które troskę o Kościół wyraziły wczoraj poprzez posprzątanie i ofiarę. Na sobotę od g.8,00 tę ważną sprawę powierzamy rodzinom z Bukowa – północnej strony po Kaplicę. Za 2 tygodnie z Kulerzowa cz. górnej.

8. We wtorek po Mszy wiecz. ok. 18,15 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztami w niedzielę o g. 12,30. Następna możliwość chrztu dzieci w II dzień Świąt Bożego Narodzenia o g. 12,30.

9. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę 20 grudnia. Zaplanujmy czas, by z oczyszczoną duszą radośnie oczekiwać na przyjście Pana.

10.Polecamy wszystkim do czytania tygodniki katolickie i miesięczniki katolickie, które zawierają adwentowe dodatki: Źródło, Niedziela, Gość, Jaś i Ola dla dzieci przedszkolnych, Droga dla młodzieży. Zapraszamy do podjęcia prenumerat.

11. Prosimy parafian z Bukowa o zamawianie intencji Mszy św. w Kaplicy. Są wolne w niedzielę 21 grudnia, w 2 dni Świąt i dalsze. Czy nie trzeba się modlić za żyjących i zmarłych w czasie Najświętszej Ofiary. To jest także Wasze włączanie się w ofiarę Zbawiciela sprawowaną przez kapłanów.

12. Odszedł do wieczności + Eugeniusz Surówka z Mogilan, lat 89. Dobry Jezu…

13. Kończącym kadencję P. Wójtowi Krzysztofowi Musiałowi i Radzie wyrażamy serdeczne podziękowania za troskę o naszą Gminę. Obejmującemu P. Wójtowi Piotrowi Piotrowskiemu i Radzie życzymy Błogosławieństwa Bożego, by nasza mała Ojczyzna rozwijała się dla dobra wszystkich.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088