1. Dzisiejsza uroczystość podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelką łzę”.
Dziś, po Mszy o g. 11 i na Nabożeństwie o g. 16,30 /na które zapraszamy/ przed wy¬stawionym Jezusem modlić się będziemy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Po pierwszych spotkaniach młodzieży z naszej parafii w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży prosimy młodych, aby brali udział w różnych formach przygotowań duchowych proponowanych na stronie: www.krakow2016.com, a zwłaszcza na naszych spotkaniach w pierwsze piątki miesiąca, a grupa wiodąca je dobrze przygotowywała.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny Adwentem - czasem radosnego i pobożnego ocze¬kiwania na przyjście Pana Jezusa. Mszą świętą roratnią w niedzielę będzie Msza święta o g. 7,30, w ciągu tygodnia rano również jak co dzień Msza o g.6,30 zwłaszcza dla dorosłych i tych którzy mogą i lubią, natomiast wieczorem o g. 17,30 Roraty szczególnie dla dzieci, młodzieży i rodziców rano pracujących. Prosimy rodziców, aby dla dzieci zrobili lub nabyli lampiony adwentowe oświetlające drogę do kościoła i ołtarza. Prosimy aby rodzice z dziećmi zrobili wieniec adwentowy z czterema świecami, przy którym rodzina będzie się gromadzić na modlitwie. Lampiony, świece i opłatki w niedzielę na pierwszych roratach i na Mszy o 9,30 pobłogosławimy.

4. Są, jak zawsze na stolikach przy wejściach tygodniki katolickie; Gość z kalendarzem, Niedziela i Źródło. Dla dzieci: Jaś i Ola, szczególnie Mały Gość – z lampionem na Roraty. Prosimy o podjęcie prenumeraty Mszy świętej, Posłańca Serca Jezusa i Różańca, tych dobrych pism przez stałych i nowych czytelników.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinie z Chorowic – wsi cz. II za sprzątanie świątyni. Na sobotę od g. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Chorowic – Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy, Siany Las. Za dwa tygodnie prosimy rodziny z Mogilan Parkowego Wzgórza. Teraz w czasie zimowym prosimy o zwrócenie uwagi, aby po wejściu, czy wyjściu zamykać drzwi kościoła.

6. W niedzielę, 30 listopada, w liturgii również Św. Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Obecny tydzień /z wyjątkiem piątku – dnia pokuty/ to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.

7. Prosimy tych, którzy mogą włączyć się w pomoc znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej: indywidualnie czy poprzez Zespół Charytatywny Caritas.

8. Również w najbliższą niedzielę po Mszy wieczornej o g. 18,00 zapraszamy członków Rady duszpasterskiej na spotkanie poświęcone tematowi Nowego roku duszpasterskiego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088