1. Dzisiaj 16-tego, jak co miesiąc modlimy się przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II o potrzebne łaski, dziękując Bogu za Jego świętość. Módlmy się krótko na zakończenie każdej Mszy a zwłaszcza na Nabożeństwie, o g. 16,30, na które zapraszamy. Zachęcamy do składanie intencji modlitewnych przy ołtarzu. Bóg zapłać za ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży.

2. Również dzisiaj o g.10,00 w Kaplicy w Chorowicach Msza św. z ofiarowaniem Bogu prac konserwatorskich (odnowienia elewacji – wątek ceglany i tynki oraz stolarki okiennej i drzwi wejściowych) z modlitwą za zmarłych oraz o Błogosławieństwo Boże dla ofiarodawców.

3. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o g.17,00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedziele ok. 10 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za duszami w czyśćcu cierpiącymi.

4. W piątek, 21 listopada, w liturgii Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny przez Jej rodziców Bogu. My również poświęcajmy siebie i swoich bliskich Bogu. Jest to również trzeci piątek miesiąca po Mszy św. porannej i pół godz. przed wieczorną zapraszamy na comiesięczne Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny.

5. W piątek, 21 listopada zapraszamy dzieci i rodziców z klas trzecich na Mszę św. o g. 17,30 z cyklu przygotowań przy parafii do sakramentów pierwszej spowiedzi i komunii św.

6. W przyszłą niedzielę ostatnią roku liturgicznego Uroczystość Chrystusa Króla. Na wszystkich Mszach św. będziemy się powierzać Jezusowi jako Królowi naszych serc. Po Mszy świętej o g. 11,00 przed Jezusem w Najśw. Sakramencie Litania i akt zawierzenia świata Sercu Jezusa.

7. Składamy serdeczne rodzinom z Chorowic – Podbukowa cz.II za sprzątanie świątyni i za kwiaty i z Chorowic –wsi cz.I za sprzątanie kaplicy i jej otoczenia. Do troski o Kościół zapraszamy w sobotę od g. 8,00 rodziny z Chorowic wsi cz. II /od Ożogów do Ożogów/ k. drogi do Skawiny. Za 2 tygodnie z Chorowic- Kozie Rogi.

8. Prosimy, aby pisma katolickie dostępne na stolikach przy wejściach służyły pogłębianiu wiary,także młodych. Na miesięczniki Posłaniec, Msza święta i Różaniec prosimy zapisywać się w zakrystii.

9. Odeszli do wieczności: + Stanisław Mamcarczyk z Chorowic lat 51 i + Jerzy Cholewa z Mogilan lat 64. Dobry Jezu….
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 17 XI- w poniedz, Św. Elżbieta węgierska, zakonnica; 18 XI we wtorek– Błog. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która 100 lat temu zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Ruchu Czystych Serc; 19 XI we środę –Błog. Salomea (†1268), zakonnica; 20 XI w czwartek– Św. Rafał Kalinowski (1835-1907), powstaniec z 1863 r., sybirak, karmelita i kapłan; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem; 22 XI w sobotę – Św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków,organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896