1. Dziś modlimy się za wszystkich, którzy oczekują wybawienia z czyśćca, aby Bóg dzięki męce, śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa przebaczył im popełnione grzechy i przyjął do grona zbawionych w niebie. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o g. 16,15 z wypominkami i modlitwami za zmarłych.

2. Odpust zupełny dla zmarłych możemy uzyskać aż do 8 listopada nawiedzając Kościół lub cmentarz, będąc stanie łaski uświęcającej, wykluczając przywiązanie do grzechu, przystępując do Komunii św. i modląc się w intencjach Ojca Świętego.

3. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy do modlitwy z wypominkami /o które prosiliście i zawsze można prosić /w każdą niedzielę roku ok. 10 minut przed Eucharystią. Także w każdą niedzielę wypraszać będziemy dla nich Boże Miłosierdzie we Mszy świętej w intencjach Parafian. Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe z wypominkami przez cały najbliższy tydzień Zaduszny i w soboty listopada przed Mszą świętą o g. 17,00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W te dni od 16,00 okazja do spowiedzi, zwłaszcza dla tych, którzy nie spowiadali się w ubiegłym tygodniu, szczególnie kandydatów do bierzmowania. We czwartek i w piątek od 16,30 adoracja Jezusa, a na Mszach św. przyjmijmy komunię wynagradzającą Sercu Jezusa za grzechy zwłaszcza naszych zmarłych.

5. W przyszłą niedzielę w liturgii rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie, katedry papieża, „matki wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół. Również w tę drugą niedzielę miesiąca, Msza święta o g. 12,30 z udzielaniem chrztu dzieciom. Katecheza dla rodziców i chrzestnych we wtorek po Mszy wieczornej ok. 18, w kościele przy chrzcielnicy.

6. Również wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszy o g. 7,30 Zmianka Tajemnic w Różach kobiet i mężczyzn, a także prosimy, jak co miesiąc o ofiary z rodzin na pokrycie wysokich kosztów prac renowacyjnych Kościoła i Kaplicy w Chorowicach. Wypraszamy dla Was Błog. B. w Mszach św. za parafian.

7. Bardzo dziękujemy rodzinom które sprzątały świątynię w minionym tygodniu z ul. Krakowskiej , Skawińskiej do Bloków. Na sobotę do troski o Kościół prosimy rodziny z cz. Chorowic – Podbukowa cz. I., od ul. Skawińskiej. Za 2 tygodnie Chorowice wieś cz. I /jak w czasie kolędy/.

8. Polecamy pisma katolickie, dla przedszkolaków Olę i Jasia, Dominik przed I komunią, Mały Gość, Droga dla młodzieży, Źródło, Gość Niedzielny i odnowioną Niedzielę z dodatkami. Prosimy o zapisywanie się i wpłaty na prenumeratę.

9. Zgodnie z prośbą Konferencji Episkopatu najbliższa niedziela będzie przeżywana również jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspierajmy modlitwą i ofiarą do puszki chrześcijan z Syrii, którzy są zabijani i brutalnie prześladowani, 2,5 mln musiało uciec poza granice. / ulotka u ministrantów/.

10. We wtorek 4 IX w liturgii– Św. Karola Boromeusza (1538-1584), biskupa, wielkiego teologa i wielki reformatora Kościoła; patrona z chrztu św. Jana Pawła.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895