1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia i również koniec wakacji. Liturgia zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi się spotykamy i bliskich naszemu sercu.
Zapraszamy dzisiaj o g.16,30 na Nabożeństwo Nieszporów. po nich Msza święta o g. 17,00. Od jutra Msze św. poranne w ciągu tygodnia o g. 6,30.

2. Serdecznie witamy w naszej Parafii Ks. mgra Roberta Tuptę jako nowego wikariusza. Jego posługę duszpasterską w naszej Parafii polecajmy w modlitwach opiece Pana Jezusa Dobrego Pasterza i wstawiennictwu Maryi.

3. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mogilanach będzie o g. 8,00 w Kościele z poświęceniem tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych dla rozpoczynających szkołę. Także takie Msze św. w Konarach w szkole o g.8,00 i w Bukowie w Kaplicy o g.10,00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem.

4. Jutro 1 września także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za nich, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek zapraszamy na Adorację Jezusa od g. 17,00 w intencji powołań do służby Bożej. Także we czwartek zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież od g. 16,30, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do waszych serc. Po Mszy świętej spotkanie Zespołu Charytatywnego Caritas. W piątek okazja do spowiedzi rano od g. 6,00, o 6,30 Msza święta o Sercu Jezusa, któremu, wynagradzajmy za grzechy w tym roku 250 rocznicy Święta Serca Jezusa z nową gorliwością rozpoczynając 9 pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego. Od g. 16,00 spowiedź młodzieży i dorosłych, /którzy nie byli wcześniej/. Będziemy razem z dziećmi i młodzieżą, nauczycielami i rodzicami co miesiąc we Mszy św. pierwszopiątkowej o g.18,00 – tzw. szkolnej wypraszać Boże Błog. w nauce i w przygotowywaniu do sakramentów św. W pierwszą sobotę od g.8,00 odwiedziny chorych przez kapłanów z Jezusem. Przez Niepok. Serce Maryi i Św. Jana Pawła obecnego w darze relikwii i nauczaniu wypraszajmy święte życie dla rodzin i chrześcijańskie wychowanie młodych oraz szczególne łaski oczekującym narodzin dzieci. Wszystkich czcicieli Maryi, członków Żywych Róż, Rycerstwa Niep., i małżonków zapraszamy do modlitwy. Od g. 17,30 adoracja wspólny Różaniec prowadzony przez Różę P. Bronisławy Dzik, modlitwy do Serca Maryi i przez Św. Jana Pawła II oraz Msza święta.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g.7,30 Zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn oraz prosimy o ofiary z rodzin na naszą świątynię na ręce Rady duszpasterskiej. Dziękujemy tym rodzinom, które miesiąc temu złożyły ofiary w kwocie 3640 zł na pokrycie prac wymiany pokrycia dachu Kościoła nad obejściem prezbiterium. Zrobiona została także renowacja tynku i pomalowana elewacja kruchty przy wejściu głównym. Dziękujemy Panom Sonik za dobre wykonanie. Mamy wielkie uznanie i składamy Bóg zapłać za bezinteresowną naprawę, przegląd i pomiary instalacji odgromowej kościoła P. Zbigniewowi Frączkowi. Trwają prace konserwatorskie przy odnawianiu elementów z cegły Kaplicy w Chorowicach, dokończeniu prac przy tynkach oraz renowacji stolarki okiennej i drzwi. Dziękujemy parafianom z Chorowic za składane hojnie ofiary z rodzin Radzie a zwłaszcza na Mszach św. w kaplicy. Ponieważ w czasie prac sprawowanie Mszy tam nie jest możliwe prosimy aby jeszcze raz Rada z Sołtysem przeprowadziła zbiórkę po rodzinach. Jak wiemy przy dotacji WUOZ my mamy pokryć przeszło 60 tys zł kosztów prac. Również wykonaliśmy wielką i kosztowną pracę renowacji ogrodzenia na cmentarzu: niektóre słupy nowe, wszystkie odnowione, także daszki i podmurówka oraz elementy metalowe. Prosimy rodziny o pomoc w pokryciu kosztów krzewów, które mamy zasadzić. Prosimy rodziny, które tylko mogą, aby ofiarowały z serca środki na pokrycie tych wszystkich kosztownych prac i dużych wydatków. Szczególne Bóg zapłać rodzinom, które składają systematycznie ofiary. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was we Mszach za Parafian.

7. Dziękujemy rodzinie P. Słomków za sprzątanie świątyni z ul. Kolberga, Cichej i Świątnickiej. Na sobotę od 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan ul. Spacerowej, Leszka Białego, Świątnickiej i Zakopiańskiej w tym rejonie /jak po kolędzie/. Za 2 tygodnie I cz. ul. Mogilańskiej 1 -38 i Stromej.

8. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Źródło, Niedzielę z dodatkiem dla młodych, Drogę dla nich, Gość i dla dzieci Mały Gość Niedz. z ciekawą niespodzianką i szczególnie Dominik z płytą CD dla dzieci z kl.lII i rodziców, jako pomoc w przygotowaniu do I spowiedzi i komunii św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
1 IX w poniedz.– Bł. Bronisława (ok. 1200-1259), dziewica; miała głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, które to doprowadziło ją na szczyty kontemplacji; na wszystko w życiu potrafiła patrzyła z wiarą i zaufaniem do Boga;
3 IX w środę– św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator Kościoła;

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088