1.Dzisiaj obchodzimy uroczyście Odpust - święto Bartłomieja Apostoła, naszego Patrona. Według tradycji, po Zesłaniu Ducha Świętego dotarł z Ewangelią aż do Indii, dokonując licznych cudów i uzdrowień. Zginął śmiercią męczeńską w 70 roku na terenie dzisiejszej Armenii. Dziękujemy dobremu Bogu za otrzymywane łaski przez pośrednictwo Św. Bartłomieja już od przeszło czterystu lat i prosimy Pana przez Jego wstawiennictwo o Miłosierdzie i dalszą Opiekę nad nami. Równocześnie składamy dziękczynienie za kanonizację Św. Jana Pawła II, którego relikwiami w naszym kościele się cieszymy. Zapraszamy dziś parafian i gości do włączenia się w liturgię Mszy św., sprawowanych, jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Sumy, która będzie o g. 11,30 /a nie jak zwykle o 11,00/, na których kazania głosi Ks. Prałat Jan Kabziński z Centrum Jana Pawła II i odprawi Sumę. Szczególnie zapraszamy do udziału w tej uroczystej Mszy Odpustowej o g.11,30. Także o g. 16,30 na Nabożeństwo Nieszporów i Mszy o g.17,00.

2. We wtorek ponownie uczcimy Najśw. Maryję Pannę Częstochowską. Jest to bardzo polskie święto. Św. Jan Paweł II mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Na Mszach św. o g. 7,00 i 18,00 odnowienie Aktu zawierzenia naszego Narodu Maryi. Równocześnie zgodnie z Apelem Papieża Franciszka i Episkopatu Polski będziemy modlić się o pokój na Bliskim Wschodzie i ustanie prześladowań chrześcijan przez fundamentalistów islamskich, szczególnie w Iraku i Syrii: męczonych, wygnanych, pozbawianych domu i ojczyzny.

3. W piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę zapłacił najwyższą cenę. Będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach i w naszym narodzie.

4. W sobotę, 30 września doroczna XLII Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło- Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy ministrantów, lektorów, scholistki, oazowiczów, także kręgi rodzin i rodziców do udziału. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę o g. 8,00. Za 2 tygodnie w niedzielę Pielgrzymka Rodzin.

5. Ostatni tydzień wakacji i początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w sobotę od g.16,00 do 18,00 aby przeprosić za grzechy i zaniedbania z wakacji i urlopów i w nowy czas pracy i nauki wejść z Bożym błogosławieństwem.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w poniedz. 1 września (po przyszłej niedzieli) o g. 8,00, także w Konarach o g.8,00 i w Bukowie o g.10,00 podczas których będziemy prosić o Boże błog.na czas zdobywania wiedzy i pogłębiania wiary.

7. Dziękujemy rodzinom, z Mogilan z ul. Zakopiańskiej którzy sprzątali świątynię na Odpust oraz za kwiaty, także nowożeńcom, P. Krzysztofowi Kłyś za koszenie trawy, P. Teresie Wątorskiej za prace przy zieleni. Bóg zapłać rodzinom z Kulerzowa za dary ołtarza: wieniec dożynkowy i owoce ziemi. Na sobotę od 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan ul. Cichej, Kolberga, Świątnickiej i Zakopiańskiej w tym rejonie /jak po kolędzie/.

8. Polecamy do rodzin pisma katolickie, a zwłaszcza Niedzielę z tematem rzezi chrześcijan w Iraku i szczególnie Gość N. z I częścią audiobooka z Dzienniczkiem siostry Faustyny – najpopularniejszej na świecie polskiej książki, do słuchania w samochodzie i w domu. W zwykłej cenie pisma 4,50 zł.

9. W liturgii: we środę 27 VIII Św. Moniki, która wytrwałą modlitwą wyprosiła nawrócenie syna; we czwartek 28 VIII- Św. Augustyna (354-430), który został wybitnym teologiem.

 

608151
Dzisiaj: 96
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,127