1. W przyszłą niedzielę, 24 sierpnia, obchodzimy uroczyście święto Bartłomieja Apostoła. Według tradycji, po Zesłaniu Ducha Świętego dotarł z Ewangelią aż do Indii, dokonując licznych cudów i uzdrowień. Zginął śmiercią męczeńską w 70 roku na terenie dzisiejszej Armenii. Od piątku odprawiamy codziennie po Mszach świętych Nowennę do św. Bartłomieja naszego Patrona, także dzisiaj na Nabożeństwie Nieszporów o 16,30.
A w niedzielę, tak, jak nasi przodkowie już od przeszło czterystu lat, tak i my tradycyjnie w sam dzień liturgicznego Święta będziemy prosić Boga przez wstawiennictwo Św. Bartłomieja o Miłosierdzie i dalszą Opiekę nad nami, dziękując za otrzymywane łaski już od przeszło czterystu lat. Odpust będzie także naszym parafialnym dziękczynieniem za kanonizację Św. Jana Pawła II, którego relikwiami w naszym kościele się cieszymy. Niech nie będzie ani jednego parafianina, który by tego dnia nie włączył się w liturgię Mszy świętych, sprawowanych do południa, jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Sumy, która będzie o g. 11,30 /a nie jak zwykle o 11,00/, na których kazania wygłosi Ks. Prałat Jan Kabziński z Centrum Jana Pawła II i odprawi Sumę. Szczególnie zapraszamy do udziału w tej uroczystej Mszy Odpustowej o g.11,30. Prosimy o włączenie się i przygotowanie liturgii Mszy świętych, a zwłaszcza Sumy przez Służbę Liturgiczną, ministrantów, scholistki i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie oraz tych, którzy mają nasz piękny ludowy strój mogilański, naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami /mogą być również w strojach krakowskich lub komunijnych/. Dziękujemy również za wieniec dożynkowy i dary Boże, a równocześnie owoce ziemi – z Kulerzowa,/także z innych części parafii/ przez które w imieniu wszystkich parafian złożymy dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony, siły i zdrowie pracujących. Przyjmijmy Jezusa w komunii świętej, by rzeczywiście zyskać odpust. Dlatego zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi w sobotę od g. 16,00 do 18,00 dzieci i młodzież, rodziców i starszych. Dla młodych kończących wtedy za tydzień wakacje będzie to już równocześnie łaska pojednania na nowy rok szkolny.

2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w katakliźmie nawałnic w rejonie Kasinki Małej, Mszany Dolnej i Myślenic.

3. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu.

4. W piątek, 22 sierpnia, będziemy czcili Maryję jako Królową. Nasz król Jan Kazimierz z całym narodem 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego obrał Maryję za naszą Królową. Tak sama uczyniło wiele narodów i państw. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan- ul. Zakopiańskiej za sprzątanie świątyni i za kwiaty. Na sobotę od g. 8,00 do szczególnej troski przed Odpustem o nasz Dom Boży prosimy rodziny z dalszej części ul Zakopiańskiej pod numerami parzystymi do Rynku i ul. Kwiatowej.

6. Warto czytać pisma katolickie, które można nabywać wychodząc ze Mszy św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
20 VIII we środę – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, wielki czciciel Matki Bożej; 21VIII- w czwartek – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne pozwalając dzieciom na wcześniejszą komunię świętą.

607267
Dzisiaj: 48
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,243