1. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wierzymy, że Maryja po swoim ziemskim doświadczyła śmierci, ale została z duszą i ciałem wzięta do nieba. Jednak istotą dzisiejszej uroczystości jest ukazanie, że wszyscy jesteśmy przeznaczeni do życia w jedności z Bogiem w niebie z duszą i ciałem. Łączmy się dziś, szczególnie z duchową stolicą naszej ojczyzny – z Jasną Górą, gdzie są celebrowane główne uroczystości ku czci naszej Wniebowziętej Matki.

2. Dzisiejsza uroczystość nosi ludową nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Związane jest to ze zwyczajem błogosławienia tego dnia ziół, owoców, kwiatów i zbóż zebranych z pól, które będzie po komunii na każdej Mszy św.

3. Dziś przypada również rocznica tzw. „cudu nad Wisłą” w 1920 roku. To właśnie dzięki cudownej interwencji Matki Bożej, której postać ukazała się nad polem bitwy w Radzyminie koło Warszawy, została powstrzymana inwazja bolszewicka na Polskę i Europę. Na pamiątkę tego wydarzenia na dzień dzisiejszy ustanowiono – już w wolnej Polsce – święto Wojska Polskiego. Nie zapominajmy w naszych modlitwach o tych, którzy nie tylko strzegą naszych granic, lecz również niosą różnorodną pomoc podczas klęsk naturalnych.

4. Niech przeżywany czas sprzyja zbliżaniu się do Boga poprzez zachwyt nad tym, co On stworzył. Również niech nam pomaga w zbliżaniu się do ludzi. W rozwoju tych relacji niech służą dobra lektura słowa Bożego i pism katolickich, które polecamy /przy wyjściu z kościoła/.

5. Przypominamy i zachęcamy wiernych do udziału jutro w radosnej Uroczystości w Kościele Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. W czasie Mszy św. o g.12,00 sprawowanej przez Ks. Arcyb. Samuela Aquilę otrzyma święcenia diakonatu dla Archidiecezji Denver w Stanach Zjednoczonych nasz rodak Tomasz Strzeboński, który tam przygotowuje się do kapłaństwa w Seminarium Św. Cyryla i Metodego. Wdzięczni za dar powołania polecajmy Go Jezusowi. W najbliższą niedzielę Mszę św. O g. 11,00 odprawi Ks. Arcyb. Samuel a diakon Tomasz na Mszach wygłosi Słowo Boże.

6. W najbliższą niedzielę o g. 9,30 odprawimy dziękczynno-błagalną Mszę św. w intencjach Ks. mgr Krzysztofa Kasprzaka, który zgodnie ze swoją prośbą i decyzją Ks. Kardynała z dniem 28 sierpnia kończy posługę wikariusza w naszej parafii i będzie przygotowywał się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie do podjęcia posługi misjonarskiej. Dziękujmy Bogu za gorliwą pracę duszpasterską Ks. Krzysztofa i prośmy o wiele potrzebnych łask Pana Jezusa Dobrego Pasterza na trud misyjny w Kościele. Od 28 sierpnia wikariuszem w naszej parafii został mianowany Ks. mgr Grzegorz Tupta przychodzący z parafii św. Jana Kantego w Krakowie -os. Widok, dla którego również wypraszajmy wiele łask Pana Jezusa.

7. Dzisiaj z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także trzeci piątek miesiąca, dzień Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, na które zapraszamy o g.16,30. Na nim także rozpoczniemy Nowennę modlitw przed Uroczystością Odpustową Św. Bartłomieja Apostoła, którą będziemy przeżywać w niedzielę 24 sierpnia. Zapraszamy do modlitwy dzisiaj i w ciągu tygodnia po Mszach św. rano i wieczorem. Już teraz zapraszamy do udziału w naszej Uroczystości Św. Bartłomieja parafian i gości informując, że uroczysta Suma odpustowa będzie o g. 11,30, /zamiast g.11,00/. Odprawi ją i Słowo Boże na Mszach św. będzie głosił Ks. Prałat Jan Kabziński, budowniczy Centrum Jana Pawła „Nie lękajcie się” i wikariusz biskupi.

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093