1. Zapraszamy dzisiaj do udziału w Nabożeństwie Nieszporów o g. 16,30. Natomiast w piątek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy przeżywać prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona została przez Boga jako Królowa. Zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane jak w każdą niedzielę.

2. Uroczystość Wniebowzięcia NMP lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj o tej porze przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przyniesiemy bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanieśmy do domu, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie czyni dla nas Pan Bóg. (Dziękujemy P. Sołtysowi Józefowi Jurek i mieszkańcom Kulerzowa za kosz z kwiatami, ziołami i roślinami do ołtarza.)

3. We czwartek w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, świętego Maksymiliana Marii Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Niech jego heroiczna miłość Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

4. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.

5. Z piątkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

6. Naszego Patrona – Św. Bartłomieja będziemy w sposób szczególny czcić w Uroczystość Odpustową naszej wspólnoty parafialnej tradycyjnie 24 sierpnia tj. w niedzielę za dwa tygodnie.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan ulic: Rzemieślniczej, Stromej i Kwiatowej, które wczoraj sprzątały i ozdobiły świątynię. Na sobotę o g. 8,00 do troski o Kościół zapraszamy rodziny z ul . Zakopiańskiej od. P. Wrona do nr 62 /jak w czasie kolędy/ .

8. Prosimy, aby w rodzinach były czytane pisma katolickie, które można nabywać przy wejściach z kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 17 VIII w niedzielę – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893