1. W piątek wkroczymy w sierpień. To miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W sierpniu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Zachęcamy, zwłaszcza młodych, aby wyruszyć na Pieszą Pielgrzymkę naszej Archidiecezji /6 sierpnia/, a wcześniej już w tych dniach się zapisać – szczegóły na plakatach i w parafii lub stronie internetowej www.diecezja.krakow. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podejmują trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!? Wpisujmy nasze postanowienia do Księgi Trzeźwości znajdującej się na ołtarzu Św. Bartłomieja. Niech razem ze Św. Maksymilianem Marią Kolbe będą naszymi pośrednikami w modlitwie o trzeźwość.
Zapraszamy dzisiaj do udziału w Nabożeństwie Nieszporów o g. 16,30.

2. W piątek, 1 sierpnia, przypada 69 rocznica powstania warszawskiego. Zaś w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana.

3. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca w czasie Godziny Świętej - adoracji od g. 17,00 będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. Wcześniej spowiedź dzieci od g. 16,30 /pamiętają szczególnie rodzice i dzieci po I komunii/. W pierwszy piątek miesiąca będziemy przepraszać Boże Serce za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi rano od 6,30 i po południu od g. 16,00. O g. 18,00 comiesięczna Msza z udziałem dzieci i młodzieży oraz rodziców.

4. W pierwszą sobotę przez Niepokalane Serce Maryi i przez Św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach wypraszamy święte życie dla rodzin w sposób szczególny polecając te, które oczekują narodzin dzieci. Od g. 17,00 adoracja i Różaniec z udziałem Żywych Róż prowadzony przez Różę p. Marii Surówki z Mogilan. Także w sobotę odwiedziny chorych, jak co miesiąc od g. 8,00 z sakramentami świętymi. Tego dnia przypada odpust Porcjunkuli, związany ze świętym Franciszkiem z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g.7,30 Zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn oraz prosimy o ofiary z rodzin na naszą świątynię na ręce Rady duszpasterskiej. Dziękujemy tym rodzinom, które miesiąc temu złożyły ofiary w kwocie 4590 zł na pokrycie prac wymiany pokrycia dachu Kościoła nad obejściem prezbiterium. Trwają prace przy odnawianiu elementów z cegły Kaplicy w Chorowicach, dokończeniu prac przy tynkach oraz renowacji stolarki okiennej i drzwi. Również prowadzimy prace naprawy słupów ogrodzenia na cmentarzu. Prosimy rodziny, które tylko mogą, aby ofiarowały z serca środki na pokrycie tych kosztownych prac i dużych wydatków. Szczególne Bóg zapłać rodzinom, które składają hojniejsze ofiary przez bank i osobiście. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was we Mszach za Parafian.

6. Dziękując rodzinom z ul. Podedworze cz. I, które sprzątały i ozdabiały świątynię w minionym tygodniu. Na najbliższą sobotę o g. 8,00 prosimy wszystkie rodziny z Mogilan ul. Podedworze czII, od numeru 36 do najwyższych i z ul. Południowej i Słonecznej /jak w czasie kolędy/.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088