1. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Nieszporów o g. 16,30, po nich Msza o 17,00.

2. W piątek w liturgii czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim przed i w czasie podróży i prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Polecamy modlitwom Ks. Krzysztofa i Jego przyszłą posługę misjonarską. Z racji Św.Krzysztofa już dzisiaj na zakończenie Mszy błogosławimy pojazdy mechaniczne i modlimy się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Bóg zapłać za ofiary przy poświęceniu na środki transportu dla misjonarzy składane przy wejściach po Mszy św. Również po Mszach św. u ministrantów można nabywać breloczki do kluczyków i innych kluczy ze św. Krzysztofem i św. Bartłomiejem naszym patronem w jednym /po 3 zł/.

3. Trwają wakacje. Pamiętajmy jednak, że nie ma wakacji od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.

4. We środę w liturgii święto Św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Pięknie żyła jako żona, matka, a potem zakonnica. Jest przykładem, że w każdym stanie można żyć święcie. Błog. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak bardzo umiłował. W piątek święto Św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2).

5. Prosimy aby w czasie wakacji, ci, którzy pragną się wyspowiadać korzystali z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia co najmniej 15 minut przed Mszami świętymi, a nie w czasie Mszy św..

6. W czasie wakacji sakramentu chrztu św. udzielamy nowonarodzonym także w drugą niedzielę miesiąca, tylko na Mszy o g. 11,00 i w czwartą sobotę a więc najbliższą.

7. Składamy podziękowanie rodzinom z Łobzowa za sprzątanie świątyni. Do troski o Kościół poprzez sprzątanie i ozdabianie w sobotę od g. 8,00 prosimy rodziny z ul. Podedworze cz. I pod numerami 1 do 36 /jak w czasie kolędy/.

8. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 22 VII we wtorek – Św. Maria Magdalena z której Jezus wyrzucił siedem złych duchów, i która odkryła pusty grób Zmartwychwstałego Pana.
• 24 VII we czwartek – Św. Kinga (1234-1292), żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich;
• 26 lipca w sobotę – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców, dziadków i solenizantek.

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093