1. Zapraszamy dzisiaj o g. 16,30 na Nabożeństwo Nieszporów.

2.W środę 16 lipca w liturgii – Najświętszej Maryji Panny z góry Karmel – od Szkaplerza -znaku zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach i przymierza pokoju. Po Mszy św. porannej i o g.17,30 jak co miesiąc modlitwy: podziękowania i prośby przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła, który nosił szkaplerz – znak oddania Maryi. Prosimy składać intencje tych modlitw na kartkach przy ołtarzu relikwii.

3. W piątek trzeci miesiąca po Mszach św. Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego – przed Ołtarzem Jezu Ufam Tobie. Zachęcamy, aby w wolnym czasie pielgrzymować do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i relikwii Św. Siostry Faustyny. Wypraszajmy miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

4. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wyjeżdżają, zwłaszcza dzieci i młodzież oraz dorośli na wakacje i urlopy. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu: z modlitwą codzienną oraz udziałem we Mszach św. w niedziele szczęśliwie wrócą do domu. W przyszłą niedzielę, z okazji św. Krzysztofa /przypadnie w piątek/, odbędzie się błogosławienie samochodów i innych pojazdów, podczas którego będziemy prosić o bezpieczeństwo dla podróżujących. Możemy również przy tej okazji dziękując Bogu za Opiekę Bożą wesprzeć misjonarzy składając ofiarę na środki transportu dla nich, np. 1 grosz za kilometr bez wypadku. Już dzisiaj po Mszach św. u ministrantów można nabywać breloczki do kluczyków i innych kluczy ze św. Krzysztofem i św. Bartłomiejem naszym patronem w jednym /po 3 zł/.

5. Składamy podziękowanie Pani Dobosz z Łobzowa cz. I za sprzątanie świątyni i nowożeńcom za kwiaty przy ołtarzu. Do troski o Kościół w sobotę od g. 8,00 prosimy rodziny z Łobzowa cz. II czyli ul. Magnoliowej i dalsza część ul. Zakopiańskiej /jak w czasie kolędy/.

6. Odszedł do wieczności + Henryk Kiebuła z Mogilan, lat 70. Dobry Jezu…

7. Dobre lektury na czas wakacyjny w postaci pism katolickich polecamy wszystkim. Można je nabywać wychodząc z Kościoła przy stolikach. Oprócz stałych tygodników warto sięgnąć młodym po Miłujcie się i Drogę, a dla dzieci Echo\\echo Dzieciom za drobną ofiarką na misje.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 15 VII we wtorek – Św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, wybitny teolog; 20 VII w niedzielę – Błog. Czesław (1180-1242), prezbiter, duchowy syn Świętego Dominika..

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894