1. Dziś po komunii świętej adoracja Najświętszego sakramentu. Po Mszy świętej o g. 7,30 zmiana Tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. O g. 16,30 zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Nieszporów.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3.Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej,/niezależnie od tego, gdzie przebywa/ która jest źródłem zbawienia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy również o naszą naszą wiarę, nadzieję i miłość.

4. W piątek, 11 lipca w liturgii Święto Św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji jest głównym patronem Europy. Jego zasada:Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób na dobre chrześcijańskie życie.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na naszą świątynię. Ku przypomnieniu; trwają prace wymiany pokrycia dachu blachą nad obejściem o kosztach ok. 40 tys. zł. Bóg zapłać P. Skale i Wątorowi za dobre i fachowe wykonywanie. Również rozpoczynają się prace konserwatorów w Kaplicy w Chorowicach przy elewacji: wątku ceglanym i tynkach oraz stolarce okiennej i drzwiowej o kosztach przeszło 60 tys. zł. Dziękujemy wszystkim rodzinom za włączanie się w tę troskę o Kościół i Kaplicę, także przez wpłaty przez konto w banku. Dla wszystkich ofiarodawców wypraszamy Błog. Boże we Mszach św. za parafian.

6. Dziękujemy rodzinom z Podstyru cz.II za sprzątanie Kościoła, i ofiarę.Nowożeńcom za kwiaty przed ołtarzem. Do troski o Kościół w sobotę od g.8 prosimy rodziny z Łobzowa cz. I – ul. Zakopiańskiej w tym rejonie /pod numerami 35-61/ i Łobzowskiej /1-30 /jak po kolędzie/.

7.Dzisiaj po Mszy św. wieczornej ok. g. 18,00 zapraszamy na spotkanie członków Duszpasterskiej Rady temat nauczania papieża Franciszka. Wszyscy Interesujmy się Jego nauczaniem, by w jedności z nim przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła. Jest jeszcze wśród pism katolickich kolejny numer CHIT – Chrystus i Ty pt.” Fenomen Papieża Franciszka” /1,99 zł/.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8 VII we wtorek– Św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin; 12 VII w sobotę– Św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich; 13 VII w niedzielę – Św. Andrzej Świerad i Benedykt (XI w), pustelnicy żyjący w surowej ascezie.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088