1. Uroczystość Najświętszej Trójcy wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. Na początku tego okresu w liturgii uwielbiajmy Jednego Bóg w Trzech Osobach. Niech taka doskonała jedność panuje także w naszych rodzinach i wspólnotach.

2. Wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nie dzisiaj o g.16,30 i w ciągu tygodnia po Mszy o g.18,00.

3. W czwartek, 19 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała. Z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej parafii. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, Ojczyzny, Parafii i rodzin. Msze święte: rano o g. 7,30, w Bukowie o g. 8,30. Główna Msza św. o g. 10,00 o Błog. Boże dla wszystkich parafian, po której ok. g. 11,00 wyjdziemy z procesją, także po procesji zaraz Msza św. i o g. 17,00. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Tematyką rozważań i modlitw będzie promieniowanie świętości Jana PawłaII. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz wieczernik i nasze domy, okna i balkony na znak naszego szacunku dla Jezusa i wdzięczności za Jego wielką miłość do nas, a przede wszystkim otwórzmy nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Okazje do spowiedzi przed Mszami św. i w środę od g. 16,30. Prosimy przygotować ołtarze pod przewodnictwem tych, którzy co roku to czynili i z zaangażowaniem Żywych Róż i stanów. Zelatorów i przedstawicieli stanów prosi Ks. proboszcz dziś o kontakt. O przygotowanie Pierwszego ołtarza przy Rynku prosimy parafian z Bukowa i młodzież, Drugiego przy skręcie na Mogilańską parafian z Chorowic i Kulerzowa i kapłanów . Trzeciego przy Figurce parafian z Mogilan i rodzin, Czwartego przy GOKu parafian z Włosani i Konar i władz samorządowych i organizacji społecznych. Zapraszamy do włączenia się w procesję dzieci /w strojach regionalnych i nie tylko/ przez sypanie kwiatów /próba dla dzieci we środę o g. 17/, dzieci rocznicy I komunii /w białych strojach/ młodzieży i rodziców, poczty sztandarowe i w pięknych strojach regionalnych z kapelą. Straż Pożarną z Policją prosimy o zabezpieczenie trasy procesji za co bardzo dziękujemy.

4. Przez tak zwaną oktawę Bożego Ciała /tydzień/ procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy o g. 18,00. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy do Niego w tym czasie.

5. W sobotę 21 czerwca o g. 10,30 zapraszamy na Mszę św. z Błogosławieństwem prymicyjnym dwóch neoprezbiterów dla dzieci i młodzieży Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie naszego dekanatu, których do udziału zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę będą się z nami modlić i po Mszach kwestować O. Redemptorysta z Krakowa i studenci, którzy będą pielgrzymować do Santiago de Compostela św. Jakuba. A na tacę ofiarą możemy wesprzemy dofinansowanie najuboższym dzieciom i młodzieży naszej parafii w rekolekcjach wakacyjnych.

7. Prosimy aby w czasie wakacji dzieci i młodzież oraz rodziny skorzystały z dobrych form spędzania czasu w ramach rekolekcji, zwłaszcza Ruchu Światło- Życie i Formacji Apostolskiej. Szczególnie zachęcamy do udziału w rekolekcjach parafialnych organizowanych w Pasierbcu k. Limanowej od 15 do 22 lipca. Koszt 350 zł. Zapisy i szczegóły w zakrystii i u ks. wikariusza Tadeusza. Także udziału w Spotkaniu młodych w Dębowcu od 5 do 12 lipca z ks. Krzysztofem.

8. Dziękujemy nowożeńcom Joannie i Adamowi oraz Malwinie i Tomaszowi za piękne kwiaty przed ołtarzem głównym a szczególnie tym rodzinom i młodzieży z ul. Świątnickiej, które sprzątały i ozdobiły pozostałe ołtarze. Na obecny tydzień prosimy wyjątkowo we wtorek po Nabożeństwie ok. 19,00 rodziny z ul. Żary, natomiast w sobotę od g. 8,00 z ul. Krótkiej, Markoszów i Świątnickiej z północnej strony.

9 Polecamy pisma katolickie zwłaszcza młodym Niedzielę z dodatkiem dla nich Mały Gość Niedzielny z plakatem terminarzem Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

10. W związku z wprowadzeniem przez władze oświatowe oświadczeń rodziców co do udziału dzieci i młodzieży w lekcjach religii lub etyki przypominamy stanowisko komisji Wychowania Episkopatu Polski. Tylko religia w szkole i spotkania duszpasterskie przy parafii przygotowują do sakramentów pokuty, pierwszej komunii świętej czy bierzmowania, natomiast nie przygotowują do tych sakramentów lekcje etyki.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 VI we wtorek – św. Albert Chmielowski (1845-1916), który będąc utalentowanym malarzem z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym;
21 VI we środę – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuita, jest patronem katolickiej młodzieży; który wyrzekłszy się bogatego dziedzictwa ćwiczył się w chrześcijańskich cnotach.

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893