1. Otwierajmy szeroko nasze serca na przyjęcie darów Ducha św. i umiejętnie wykorzystujmy Jego natchnienia. Prosimy Pana o to zwłaszcza dla młodych, którzy w ostatnich latach przyjmowali sakrament bierzmowania z którymi szczególnie na Mszy św. o g. 11,00, pragniemy rozpocząć przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. W tym celu zapraszamy także młodych na spotkanie w Sali na starej plebanii o g.18,00. Dziś także Msza św. o 12,30 z udzielaniem chrztu św. Bóg zapłać za ofiarę na tacę na Mszach na organizację tych dni w Krakowie a do puszek na rzecz poszkodowanych przez wielką powódź w Serbii, Bośni i Hercegowinie.

2. Apostołowie napełnieni mocą Ducha św. stali się głosicielami Ewangelii. A przyjmujący Ją wierzący stają się częścią nowego ludu wybranego. Dlatego też dzisiaj jest dzień narodzin Kościoła jako wspólnoty wierzących. Poprzez wzajemną modlitwę i troskę budujmy relacje miłości z Bogiem i ludźmi w parafii, diecezji i wielkiej wspólnocie Ludu Bożego.

3. Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7,30,9,30,16,00 i 18,00, w Bukowie o 17,00. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię.

4. We czwartek, 12 czerwca w liturgii święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej archidiecezji, którzy 31 maja zostali wyświęceni.

5. Zapraszamy szczególnie na nabożeństwa czerwcowe w czasie nowenny 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca przed 250 rocznicą ustanowienia święta Najśw. Serca Pana Jezusa dzisiaj o g. 16,30 i codziennie po Mszy o g. 18,00. Odnawiajmy pamięć o Bożej miłości i wynagradzajmy za grzechy swoje i świata.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

7. Dziękujemy tym rodzinom, które złożyły w ubiegłą niedzielę 3290 zł ofiary poprzez Radę i także przez wpłatę w banku na renowację Kościoła. Rozpoczęliśmy prace wymiany pokrycia dachu blachą nad obejściem, o kosztach ok. 40 tys. zł. Również wkrótce rozpoczną się prace renowacyjne elewacji Kaplicy Chorowicach przy udziale Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z naszym udziałem przeszło 60 tys. zł. Dzisiaj Msza św. w Kaplicy o g. 10,00 z ofiarą na ten cel. Bóg zapłać tym, którzy składają ofiary i prosimy dalsze rodziny o włączenie się we wspólną troskę o nasze świątynie. Wypraszamy dla Was Błogosławieństwo Boże.

8. Dziękujemy nowożeńcom Agnieszce i Sławomirowi za kwiaty przed ołtarzem. Rodziny z ul. Osiedlowej i Ks. Józefa Mazurka zawiodły w sprawie troski o Kościół poprzez sprzątanie i ozdobienie, z wyjątkiem P. Cebularz. Życzymy, by wszystkim Bóg Błogosławił. Na sobotę od g. 8,00 prosimy rodziny z Mogilan z ul. Markoszów i Świątnickiej od wiaduktu do Włosani oraz Górskiej, Leśnej i Cegielnianej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

10 VI we wtorek - bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński; szlachetny i mający dar rozsądzania sporów i jednania poróżnionych stron; 11 VI w środę - św. Barnaba Apostoł, ze św. Pawłem i towarzysz podróży misyjnej;
13 VI w piątek – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkanin, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych; 14 VI w sobotę – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, z duchem poświęcenia, pocieszania i dzielenia się głodowymi racjami żywności.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894