1. W 5 Niedzielę Wielkiego Postu, zgodnie ze zwyczajem zostały zasłonięte krzyże i obrazy, aż do liturgii Wielkiego Piątku. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 11.00. Przy ołtarzu św. Franciszka możemy zabrać do naszych domów baranka wielkanocnego z Caritas i złożyć dary dla potrzebujących z naszej parafii.

2. Przeżywamy zakończenie Rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy Bogu za łaski tego świętego czasu i wszystkim którzy w nich uczestniczyli. Naszą wdzięczność i podziękowanie wyrażamy Rekolekcjoniście – Ojcu Dawidowi Stefaniszynowi - Oblatowi, za trud głoszenia świętych rekolekcji, świadectwo swojej wiary i ukazanie nam jak iść za Jezusem – naszym Panem i Zbawicielem. Równocześnie życzymy Mu wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Ofiara składana dzisiaj na tacę przeznaczone na cele rekolekcji. Bóg zapłać! Jako duszpasterze - dziękujemy rodzicom, Dyrekcjom Szkół, nauczycielom za opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie rekolekcji. Na zakończenie Mszy o godz. 11.00 poświęcimy Figurę św. Antoniego, aby modlić się do Boga przez wstawiennictwo tego świętego.

3. Droga Krzyżowa w piątek  o godz. 7.00 rano, po południu o 17.30 dla dzieci i rodziców, dla młodzieży o 18.45 (którą prowadzą kandydaci do bierzmowania z klas VIII). W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie osób, których nie odwiedzamy co miesiąc. W sobotę o godz. 14.00 Msza św. z błogosławieństwem nowych Ministrantów Słowa Bożego. Natomiast po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Pana Jezusa i możliwość spowiedzi świętej. Wykorzystajmy tę szansę, aby w stanie łaski uświęcającej i na modlitwie rozpocząć Wielki Tydzień. Na zakończenie Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy świętych. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy świętej o godz. 11.00 - rozpocznie się przy dzwonnicy z procesją do kościoła. Po Mszy nagrodzimy palmy wykonanie w gronie rodziny. Po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 będziemy przeżywać Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie nabożeństwa w kościele i rozważając 14 Stacji - pójdziemy ul. Św. Bartłomieja, Słowiańską, Grodzką, Szkolną i zakończenie w naszej świątyni.

5. W najbliższy wtorek będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Trwamy w modlitwie Nowenny do św. Józefa w intencji Kościoła i naszych rodzin. Od minionej soboty rozpoczęliśmy Nowennę 9 dni modlitwy w całej naszej Ojczyźnie, w intencji poczętego życia pod sercami matek, o łaski pojednania w naszym społeczeństwie. Ta modlitwa będzie odmawiana po każdej Mszy świętej.

6. Zapisy na wspólny wyjazd na Msze Krzyżma w Wielki Czwartek, w zakrystii, do końca przyszłej niedzieli.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z Parkowego Wzgórza,  za ofiarę  800 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taką ofiarę mogła złożyć rodziny z Chorowic z rejonu: Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy i Siany Las. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Chorowic z rejonu Wieś – część I od p. Mrożków do p. Drożdżów.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych.

9. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch, odbędzie się w poniedziałek- 18 marca, w kościele o godz. 18.30. Na spotkaniu należy uregulować pozostałe płatności, czyli: 750 zł i 430 euro. W zakrystii są dostępne dokumenty, które należy wypełnić i dostarczyć na spotkanie. Wszelkie informacje związane z wyjazdem można uzyskać u ks. Rafała.

10. W minionym tygodniu zmarł: śp. Wacław Kurlet, z Chorowic, jego pogrzeb był w Skawinie; śp. Anna Samek  z Kulerzowa. „ Dobry Jezu…”.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088