1. W ostatnią Niedzielę tego roku przeżywamy Święto Świętej Rodziny. Modlimy się o świętość i miłość w naszych rodzinach. W czasie Mszy świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Msza święta na zakończenie Starego Roku połączona z Nieszporami - dzisiaj o godz. 17.00.

2. W Poniedziałek – 1 Stycznia, rozpoczniemy Nowy Rok 2024. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki – to Święto obowiązkowe. 1 Stycznia - obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, naszej Ojczyźnie, w naszej parafii, w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość i toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą nieśmy wszędzie przebaczenie, pojednanie.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi świętej od godz. 6.00 rano, od 16.30 popołudniu. Od godz. 16.30, zapraszamy na adorację Pana Jezusa. Nie będzie Mszy Świętej w Bukowie, w I czwartek. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w I sobotę Lutego.

4. W Sobotę 6 Stycznia będziemy przezywać Uroczystość Objawienia PańskiegoTrzech Króli. Msze święte jak w każdą niedzielę. Na Mszy o godzinie 11.00 wokół kościoła przejdzie orszak Trzech Króli. Zachęcamy, aby dzieci i dorośli założyli korony na głowy, wyrażając w ten sposób zewnętrznie pragnienie oddania hołdu Narodzonemu Panu i Zbawcy. Z racji pierwszej soboty adoracja od godz. 16.30 z modlitwę różańcową prowadzoną przez Róże Żywego Różańca, w intencji naszych rodzin, za wszystkie mamy w stanie błogosławionym.

5. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego - po Mszach świętych, adoracja Pana Jezusa. Modlitwa i zmiana tajemnic różańca po Mszy o godz. 7.30. Dziękujemy za ofiary 12 350 złotych zebraną w grudniu na budowę Kaplicy na cmentarzu. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będzie grała Orkiestra z Włosani, po Mszy zapraszamy na koncert kolęd.

6. Zapraszamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez zakupienie prasy katolickiej.

7. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom przekazujemy życzenia, aby Dobry Bóg opromieniał każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

8. Jako duszpasterze cieszymy się, że możemy spotykać się w waszych rodzinach na modlitwie, przynosząc do Was błogosławieństwo Boże. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić z modlitwą rodziny. / program kolędy/.

9. W Liturgii modlimy się w tym tygodniu:

Wtorek  02. 01. – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów.
Środa  03. 01. – Najświętszego Imienia Jezus.

607141
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,117