1.Tydzień po Wielkanocny to czas, w którym szczególnie czcimy tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Wiemy, jak bardzo nam potrzeba, aby w tych trudnych czasach Bóg okazywał nam swoje miłosierdzie. Dzisiaj o g. 16,30 i codziennie po Mszy świętej  odprawiać będziemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed tą Uroczystością i zarazem przed kanonizacją Błog. Jana Pawła II.

2. Bóg  zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Starajmy się na różne sposoby wspierać dzieło chrześcijańskiego wychowania, aby nigdy w naszym społeczeństwie nie brakowało nie tylko ludzi wykształconych, lecz także głęboko zaangażowanych w życie społeczne, a zarazem wyznających chrześcijański system wartości.

3. W przyszłą niedzielę 27 kwietnia historyczna uroczystość kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. W sobotę po Mszy wieczornej w wigilię kanonizacji czuwanie – Droga Światła z Błog. Janem Pawłem jako świadkiem Zmartwychwstałego i adoracja. W dniu kanonizacji 27 kwietnia w niedzielę Miłosierdzia Bożego nie będzie Mszy św. o g. 11,00, abyśmy mogli uczestniczyć w transmisji telewizyjnej z uroczystości kanonizacyjnych. Natomiast będzie Msza św. o g. 12,30, dziękczynna za dar nowych świętych. Po Mszy zapraszamy na program poetycko – muzyczny – „Róża” poświęcony nowemu świętemu w wykonaniu młodzieży z Kółka Misyjnego.    

4. W tym roku z dziećmi z klasy III rocznicępierwszej komunii będziemy przeżywać 18 maja na Mszy o g. 11. Sakrament bierzmowania młodzież kl. III gimnazjum przyjmie  we środę 21 maja, z rąk Ks. Biskupa Jana Zająca na Mszy o g. 18,00. W najbliższy piątek 25 kwietnia na Mszę św. o g. 18,00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z rodzicami w ramach bezpośrednich przygotowań. Obecność wszystkich konieczna.

5. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom z Konar – od Buka za sprzątanie Domu Bożego /w poniedziałek i za ofiarę/. Wielkie Bóg zapłać wszystkim rodzinom z Konar -  Grudzy, którzy poprzez ofiarę 1000 zł ufundowali część kwiatów na te dni i za uprzątniecie świątyni w W. Sobotę późnym wieczorem, szczególnie Państwu Urbanik za zorganizowanie. Podobnie wielkie Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyczynili się aby świątynia i jej otoczenie oraz liturgia miały piękną i godną oprawę oraz tym, którzy zrealizowali uczynki miłosiernej pomocy bliźnim. Księżom, Panu kościelnemu z małżonką, P. organiście i Chórowi, nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii, tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty i świece do ciemnicy i Grobu Pańskiego, P. Annie Suder kwiaciarce za cięte kwiaty, bardzo ofiarnemu P. Józefowi Gałaś za zrobienie podstawy pod krzyż i świece, P. Marii Cholewa za dar 2 obrusów na boczne ołtarze, P. Teresie Wątorskiej za sprzątanie. Szczególne podziękowania druhom strażakom za wartę przy Grobie Pańskim i udział w rezurekcji, składającym ofiary w czasie adoracji krzyża na bazylikę Bożego Grobu w Jerozolimie, Paniom z Zespołu Charytatywnego Caritas z, P. Jerzym Nowakiem, właścicielom sklepów i wszystkim, którzy składali dary Boże dla ubogich, Pani katechetce, Liturgicznej służbie ołtarza: animatorom, lektorom, ministrantom /szczególnie za służbę i adorację Pana Jezusa/. Na sobotę po Świętach do sprzątania Kościoła o. g.8,00 prosimy rodziny z Konar 2 połowy od Buka do Sęka.

6. Przypominamy i prosimy rodziny o zgłaszanie w zakrystii woli przyjęcia pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Bielska-Białej do Łagiewnik z 2 na 3 maja oraz przygotowania dla nich posilenia.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895