1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. Dzisiaj nie ma Mszy świętej o godz. 17.00 -z racji Wigilii przeżywanej w naszych rodzinach. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O Narodzeniu Jezusa”, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Nich nie zabraknie nikomu miejsca przy wigilijnym stole.

2. Dzisiaj o godz. 24.00 zapraszamy do naszej parafialnej świątyni na Mszę Pasterską”. Radośnie i we wspólnocie uczcimy przychodzącego Pana Jezusa. 30 minut przed pasterką wspólne kolędowanie ze scholą Oazową. Ofiara z tej Mszy przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

3. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia - Msze święta w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. Ofiara z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze, ze św. Szczepana na Uniwersytet  Papieski Jana Pawła II w Krakowie. We wtorek 26.12 św. Szczepana - dodatkowa Msza święta o godz. 12.30 z przyjęciem przez dzieci sakramentu chrztu świętego. Poświęcenie owsa przed błogosławieństwem.

4. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 25-lecia, prośmy o zgłoszenie w zakrystii. W niedzielę 31 grudnia na Mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w ich intencji i ich rodzin. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej na dwa tygodnie, opisującej tajemnicę Narodzenia Jezusa. Gość niedzielny z płytą – 15 zł a Niedziela 12 zł.

5. Od Środy 27.12. – po Świętach, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i błogosławienie rodzin w parafii.  Pragniemy, jako wasi duszpasterze odwiedzić wasze domy, aby się z pomodlić w rodzinach i prosić Bożą Dziecinę o Błogosławieństwo. Kolęda to szczególny czas, aby odkryć że jesteśmy jedną wspólnotą parafialną, jest też okazją do rozmowy na temat wiary i życia naszej parafii. Zdajemy sobie sprawę, że wyznaczone godziny odwiedzin mogą nie wszystkim odpowiadać ze względu na pracę. Zawsze będzie można w innym terminie poprosić o wizytę duszpasterską. Będziemy bardzo wdzięczni za podwiezienie  na kolędę i po jej zakończeniu, i gościnę. Z kapłanami będą modlić się ministranci i lektorzy. Harmonogram całej kolędy z życzeniami od nas duszpasterzy prosimy zabrać i ze stojaków z prasą, jest także umieszczony na stronie internetowej parafii.

6. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Podedworze część 1, za ofiarę 890 złotych, na sprzątanie kościoła i środki czystości.  Do ofiar powrócimy w Nowym Roku.

7. Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Boża Dziecina napełni nasze serca żywą wiarą, miłością i pokojem.

8. Dziękujemy młodzieży z wolontariatu za wykonanie i przekazanie życzeń świątecznych dla chorych. Składamy serdeczne Bóg zapłać! naszym parafianom za ofiarowane do kościoła żywe choinki. Młodzieży, p. Beacie, Państwu Kościelnym, dziękujemy za ubranie szopki i dekorację świąteczną.

9. W tym tygodniu zmarli: śp. Zofia Hełmecka, z Mogilan, śp. Adam Książek z Chorowic – „Dobry Jezu…

607138
Dzisiaj: 32
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,114