1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która podkreśla prawdę o wyniesieniu ludzkiej natury do chwały nieba. Nabożeństwo majowe dzisiaj, o godz. 16.30. W tym tygodniu przeżywamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

2. Dzieci z Klasy IV wraz z rodzicami dziękują na Mszy świętej o godz. 11.00, za dar przyjmowania Pana Jezusa przez cały miniony rok. Rodzicom i dzieciom dziękujemy za dar ołtarza w postaci ofiary.

3. W piątek na Mszę świętą o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy Wspólnotę Mężczyzn św. Józefa.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę po Mszy wieczornej będzie godzinna adoracja Pana Jezusa i czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkie grupy modlitewne w parafii: dzieci, młodzieży i dorosłych.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej o tajemnicy Wniebowstąpienia Pańskiego, dla dorosłych „Gość niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Mały gość”, „Staś”.

6. Z kalendarza liturgicznego w:
Poniedziałek - 22.05. - św. Rity z Cascii, zakonnicy.
Środa - 31.05. - Najświętszej Maryi Wspomożycielki Wiernych.
Piątek - 26.05. - św. Filipa Nereusza, kapłana.
Sobota - 27.05. - św. Pawła VI, papieża.

7. Dziękujemy rodzinom z Chorowic – Podbuków cz. 2 za ofiarę 450 złotych, na sprzątanie kościoła. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Kulerzowa część 1 - Górna. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiarę rodziny z Kulerzowa część 2 - Dolna. Dziękujemy nowożeńcom za piękne kwiaty przy ołtarzu.

8. Bóg zapłać! rodzicom i dzieciom I Komunijnym za ofiarę 2050 złotych, złożoną w Białym Tygodniu na Misje święte.

9. Dziękujemy naszym parafianom Tadeuszowi Skała za wykonanie z blachy dachu nad drzwiami przy zakrystii, Tomaszowi i Andrzejowi Górnisiewiczom za wykonanie i pomalowanie feretronu dla Matki Bożej Fatimskiej, pewnej rodzinie za ofiarę na ten feretron.

 

607267
Dzisiaj: 48
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,243