1. W drugim Dniu Wielkanocy przeżywamy radość z obecności Chrystusa Zmartwychwstałego wśród nas. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00, w Bukowie o 8.30. Dzisiejsza ofiara na tacę przeznaczona jest na Uniwersytet Pana Pawła II w Krakowie.

2. „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego: księżom wikariuszom Rafałowi, Wojciechowi, rodakowi ks. Marcinowi, za przygotowanie Triduum i celebracje, nadzwyczajnym szafarzom Komunii świętej Krzysztofowi i Jerzemu, panu kościelnemu Adamowi z małżonką, panu organiście Markowi z naszym chórem „Mogilanum” , naszej katechetce Beacie, za przygotowanie ciemnicy i grobu Pana Jezusa, służbie liturgicznej – lektorom i ministrantom, dorosłej scholii za śpiew i czuwanie, czytającym i śpiewającym, niosącym feretrony, baldachim, świece. Dziękujemy naszym Ochotniczym Strażom Pożarnym, za czuwanie przy grobie Jezusa, pocztom sztandarowym , panu Markowi Surówce z rodziną za dar świec do grobu, panu Stanisławowi Kucińskiemu z Konar, za dar woskowego Paschału i świec do kościoła, panu Pawłowi Sołtysowi za wykonane halabardy dla strażaków, panu Janowi Papieżowi z Kulerzowa za dar obrazu Jezusa Cierpiacego. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w tej pięknej Liturgii.

3. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy i Nowennę z codzienną Koronką do Bożego Miłosierdzia, która przygotowuje nas do Niedzieli Miłosierdzia. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na adorację Pana Jezusa i Nowennę na zakończenie tej modlitwy. Mszy świętej o godz. 18.00.

4. W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W najbliższą sobotę 15 kwietnia na Mszy świętej o godz. 18.00, Ks. Biskup Janusz Mastalski udzieli młodzieży z Klas VIII sakramentu bierzmowania. Bardzo gorąco prosimy o modlitwę w intencji młodzieży i ich rodzin.

6. Jako wasi duszpasterze, dziękujemy za odwiedziny zmarłych na naszym cmentarzu, za piękne wielkanocne dekoracji, zapalone znicze i dar modlitwy. To znak waszej pamięci i miłości do tych którzy poprzedzili nas do nieba.

7. 12 Kwietnia od godz. 19.00 rozpoczynają się zapisy na rekolekcje Oazowe ( ruchu Światło Życie ). Zapisy są wyłącznie drogą elektroniczną na stronie Oazy Krakowskiej(krakow.oaza.pl) i decyduje kolejność zgłoszenia. Zapraszamy także wszystkich nie znających oazy.

8. W najbliższy wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

9. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej – tak pięknie opisującej tajemnicę Zmartwychwstania Pana Jezusa.

10. Wszystkim parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech radość wielkanocnego poranka wypełni Wasze serca.

 

618831
Dzisiaj: 324
Wczoraj: 194
Ten miesiąc: 2,830