1. We środę 2 kwietnia przypada 9 rocznica odejścia do Domu Ojca Błog. Jana Pawła II, a 27 kwietnia historyczna uroczystość kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. W dniu kanonizacji 27 kwietnia w niedzielę Miłosierdzia Bożego nie będzie Mszy św. o g. 11,00, abyśmy mogli uczestniczyć w transmisji telewizyjnej z uroczystości kanonizacyjnych. Natomiast będzie Msza św. o g. 12,30, dziękczynna za dar nowych świętych.
  2. W Wielkim Poście towarzyszy nam wezwanie Kościo­ła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą mi­łosierny Bóg pragnie nas obdarzyć, zwłaszcza w czasie Rekolekcji, które rozpoczniemy w najbliższy czwartek 3 kwietnia. Tak zaplanujmy czas, aby od czwartku do niedzieli 6 kwietnia wziąć udział we wszystkich spotkaniach rekolekcyjnych według planu /który jest na  folderach/     i  jeśli nie ma go jeszcze w rodzinie prosimy zabrać od ministrantów lub ze stolików z prasą przy wejściach oraz zachować na Triduum Paschalne/... także jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej/. Dzieci ze szkoły podstawowej prosimy codziennie na 9,30, młodzież z Gimnazjum na g.11,00. Dlatego nie ma nauki w szkole w sensie dosłownym, chociaż uczniowie przychodzą do szkoły, by gorliwie obowiązkowo brać udział w programie rekolekcyjnym w kościele. Kierujemy apel i prośby do rodziców i nauczycieli, by w tym dopomogli, za co dziękujemy. Dorosłych prosimy od czwartku do soboty na godz. 7,00 rano lub 18,00 wieczorem. Młodzież ze szkół średnich, studiującą i pracującą na g. 19,30. Prosimy, aby wszyscy Parafianie skorzystali ze spowiedzi w sobotę i nie odkładali spowiedzi, bo już Wielkanoc blisko. Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi będą we czwartek od g.11,00, /tych, którzy nie mogą przybyć do Kościoła na g. 7,00/ - prosimy zgłaszać w zakrystii, szczególnie chorych, którzy nie są odwiedzani w pierwsze soboty, bo to już są spotkania z Bogiem w sakramentach na Święta. W sobotę po Mszy o g. 18,00 nauka dla należących do Róż Różańcowych, Rycerstwa Niepokalanej, III Zakonu i Duchowej Adopcji. Uwaga w przyszłą niedzielę rekolekcyjna pierwsza Msza święta będzie wyjątkowo o g. 7,00,/pół godziny wcześniej, (nie jak zwykle o 7,30)/ i na nią szczególnie prosimy kobiety, ponieważ po Mszy świętej będzie nauka stanowa dla nich, na 9,30 dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z gimnazjum, na 11,00 mężczyzn, bo po Mszy nauka stanowa dla nich. Na g.16,00 wszystkich na Gorzkie Żale i na  g. 17,00 młodzież szkół średnich i studiującą oraz pracującą. W sobotę na Mszach świętych ofiara  wdzięczności dla Księdza rekolekcjonisty, którym będzie Ks.prof dr hab. Andrzej Zwoliński z UPJPII w Krakowie.
  3. W tym tygodniu przypadają w dni rekolekcyjne pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni o g.17,00 adoracja Najświętszego sakramentu z nabożeństwem i Błogosławieństwem na jej zakończenie. W sobotę od 17,15 Różaniec z udziałem    i prowadzeniem przez Żywe Róże i Zmiana tajemnic zamiast w niedzielę.

4. Skupiajmy się w tym czasie na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej dzisiaj po Mszy o g. 11,00 a zwłaszcza Gorzkich Żalach dzisiaj o g. 16,00 z kazaniem pasyjnym i piątkowych rekolekcyjnych Drogach krzyżowych. W Niedzielę Palmową 13 kwietnia o g. 18,00 odprawimy Parafialną Drogę Krzyżową ulicami Mogilan do udziału w której już zapraszamy.  

5. W tych dniach Wielkiego Postu każ­dy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. W tym duchu, dzielmy się niepsującymi się produktami spożywczymi i środkami czystości z ubogimi w sklepach lub w kościele. Zespół Caritas naszej Parafii przekaże  je ubogim naszej Parafii. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1 % podatku na pomoc dla ubogich,  chorych, niepełnosprawnych i tych wszystkich, którym niesie pomoc w trudnych sytuacjach, także na świecie. Karteczki z numerem KRS na stolikach z prasą.      

6. Serdecznie prosimy w przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca o ofiary na ręce członków Rady duszpasterskiej na potrzeby naszej świątyni, a zwłaszcza nowych prac renowacyjnych. Przed nami bardzo kosztowne sprawy organów i pokrycia dachu nad obejściem oraz kaplicy w Chorowicach.

7. Dziękujemy rodzinom z Konar cz. Spółdzielnia, pod figurą i Glinik które ze szczególnym poświęceniem zatroszczyły się czystość naszej świątyni. Na bieżący tydzień do troski o Kościół zapraszamy rodziny z Konar wsi /jak po kolędzie/; wyjątkowo jutro w poniedziałek ok. g. 18,30.   O uprzątnięcie w sobotę wieczorem po spotkaniu rekolekcyjny prosimy młodzież dziewczęta i chłopców.

8. Przypominamy, że teraz po zmianie czasu Msze święte w ciągu tygodnia będą sprawowane o g. 18,00.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894