1. Przeżywamy 33 Niedzielę Zwykłą. W Kościele obchodzimy - „VI Światowy Dzień Ubogich”. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się w intencji chorych, samotnych, biednych, prześladowanych. Wychodząc z kościoła do puszek możemy złożyć ofiarę na biednych i potrzebujących. Dziękujemy Grupie Charytatywnej, za ich działalność w naszej parafii - zapraszamy do tej grupy osoby chętne. Prośmy o zgłaszanie w parafii osób samotnych i potrzebujących pomocy. Dodatkowa Msza święta z przyjęciem chrztu świętego o godz. 12.30. Dzisiaj na godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych.

2. W listopadzie w naszych modlitwach szczególnie pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy codziennie o godz. 17.00 na Adorację Pana Jezusa, zakończoną modlitwą za zmarłych. W soboty listopada o godz. 17.00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami.

3. W tym tygodniu rozpoczęliśmy Nowennę przygotowującą do Uroczystości Chrystusa Króla. 16 Listopada – w środę Nowenna, przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II w intencji naszych rodzin.

4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na listopadowe spotkanie – celebrację liturgiczną: Klasa VIII SP Mogilany, poniedziałek – 14.XI; Klasa VIII Konary, Buków, spoza parafii w poniedziałek 21. XI, spotkanie odbędzie się w kościele o godz. 17.30.

5. W najbliższy trzeci piątek miesiąca Nowenna do Miłosierdzia Bożego po porannej Mszy świętej. Msza święta o godz. 17.30 za zmarłych wypominanych w naszym kościele i tych których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu. Zapraszamy rodziny tych zmarłych. Po Mszy wieczornej - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w sobotę 19. Listopada o godz. 11.00.

7. W przyszłą niedzielę ostatnią Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 11.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Prosimy, aby zabrać do naszych domów pisma katolickie w pogłębianiu naszej wiary, ukazujące miłość do naszej Ojczyzny. U ministrantów można zabrać do naszych domów Kalendarz – parafialny na 2023 rok.

9. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła w: Czwartek 17. 11. - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy Piątek 18. 11. - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy Sobota 19.11. - bł. Salomei, zakonnicy.

10. Przeżywającym w tym tygodniu imieniny życzymy opieki świętych patronów.

11. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Łobzów cz. I za ofiarę 750 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan – Łobzów cz. II. W przyszłą niedzielę rodziny z Mogilan z ulic: Cichej, Świątnickiej do wiaduktu, Kolberga.

12. W tym tygodniu zmarli: śp. Wanda Klimczyk, z Mogilan; śp. Władysław Kowalczyk, z Włosani, ; Ewa Cholewa, z Włosani, pogrzeb we wtorek godz. 13.30 – Różaniec i o 14.00 Msza św.; śp. Kazimiera Ożóg, z Bukowa, jej pogrzeb w środę o godz. 13.00 - Różaniec, o 13.30 Msza św. „Dobry Jezu...”

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088