1. Przeżywamy 28 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu świętego dzisiaj o godz. 12.30. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 16.30, Msza o godz. 17.00. W Kościele dzisiaj odbywa się licznie wiernych uczestniczących w Mszach świętych i przyjmujących Komunię świętą.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele XXII Dzień Papieski pod hasłem: „ Blask prawdy”. Nasza modlitwa będzie dziękczynieniem za święte życie Jana Pawła II, będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na wspieranie kształcenia najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin

3. 13 października – we czwartek będziemy przeżywać ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec o godz. 17.30, Msza święta o 18.00 po niej procesja z figurą Matki Bożej – zapraszamy do uczestnictwa. Spotkanie dla młodzieży z klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w czwartek w kościele o godz. 17.30. uczestnicząc w nabożeństwie.

4. Trwają Nabożeństwa Różańcowe, na które zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Rozważania tajemnic na nabożeństwo można pobrać w zakrystii.

5. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Szczególną modlitwą otoczmy ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Z naszymi nauczycielami, wychowawcami, ze szkół i przedszkoli, katechetami, pracownikami, będziemy się modlić w tym dniu na Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.30 i na Mszy świętej.

6. Polecamy do rodzin pisma katolickie dla dorosłych: „Gość niedzielny”, „Niedziela”.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Celiny, Osiedlowej, za ofiarę 280 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan z: ul. Krótkiej, Markoszów, Świątnickiej - numery nieparzyste do wiaduktu. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan z: ul. Myślenickiej od państwa Zapotocznych, Leszczynowej, Cegielnianej, Leśnej, Górskiej i Świątnickiej - numery parzyste

8. W TYM TYGODNIU w LITURGII WSPOMINAMY W:
Wtorek 11.10. - św. Jana XXIII, papieża
Środa 12.10. - bł. Jana Beyzyma, zakonnika i opiekana trędowatych
Czwartek 13.10. – bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika
Piątek 15.10. – św. Małgorzaty, Marii Alacogue (Alakok), zakonnicy
Sobota 16.10. - św. Teresy z Avila, zakonnica i doktor Kościoła

9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

 

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093