26 kwietnia 2015 roku, w przeddzień rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II, rozpoczynamy w naszej parafii peregrynację miniatur Symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża Roku Świętego oraz ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Są to niezwykłe znaki, jakie Ojciec Święty Jan Paweł II powierzył młodzieży gromadzącej się na wspólnych spotkaniach. Znaki te obecnie pielgrzymują po diecezjach naszej Ojczyzny. Młodzi gromadzą się przy nich na modlitwie, aby odkryć na nowo Chrystusa, który odkupił człowieka. Do Archidiecezji Krakowskiej Krzyż i Ikona przybędą w maju 2016 roku, aby podjąć ostatnią drogę przygotowań duchowych do Światowego Dnia Młodzieży.

Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 zaproponował, aby już teraz podjąć w naszych rodzinach modlitwę za młodzież przy miniaturach Symboli Światowego Dnia Młodzieży. Zaproszenie do przyjęcia znaków jest skierowane najpierw do rodzin, które zadeklarowały chęć przyjęcia młodych pielgrzymów. Jednak pragniemy, aby miniatury Krzyża i Ikony dotarły także do wszystkich, którzy chcą w modlitwie prosić w intencji młodzieży oraz organizacji przyszłorocznego spotkania z Papieżem Franciszkiem.

Rodziny, które będą przyjmować znaki prosimy o obecność na Mszy św. o godz. 18.00 w wyznaczonym dniu. Na dzień następny przynosimy ponownie na wieczorną Mszę św. te znaki i kolejna rodzina je odbiera. Do Krzyża i Ikony jest dołączony modlitewnik, który pomoże w dobrym przeżyciu wieczornej modlitwy w rodzinie.

Pobierz informator