Dzisiejsza Uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. W tajemnicy Trójcy Świętej wyznajemy odrębność osób Bożych: Ojca, Syna i Ducha Świętego, ich jedność w działaniu i posiadaniu tej samej natury Boskiej. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 16.30. Wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy wieczornej.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała. Msze święte: rano o godz. 7.30, w Bukowie o 8.30. Główna Msza św. o godz. 10.00 , po której wyjdziemy z Panem Jezusem w procesji ulicami naszej miejscowości. Msza św. także po procesji oraz po południu o godz. 17,00. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy i trasę procesji – to wyraz naszej żywej wiary w obecność Pana Jezusa. O przygotowanie Pierwszego - ołtarza - przy Rynku, prosimy parafian z Bukowa i młodzież z Oazy. Drugiego – ołtarza - przy skręcie na Mogilańską, parafian z Chorowic i Kulerzowa. Trzeciego – ołtarza - przy Figurce, parafian z Mogilan i Oazę rodzin. Czwartego - ołtarza - przy GOK- u parafian z Włosani i Konar oraz władz samorządowych i organizacji społecznych.

Zapraszamy dzieci - dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami /próba dla dzieci we środę o godz. 17.00 /, dzieci z kl. III po pierwszej Komunii św. /w białych strojach/ młodzież i panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu oraz poczty sztandarowe. Straż Pożarną z Policją prosimy o zabezpieczenie trasy procesji za co dziękujemy. W ramach tak zwanej „Oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja z Najświętszym Sakramentem po mszach św. celebrowanych godz. 18.00. Przygotowujących dane ołtarze zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej.

W piątek 16 czerwca po Mszy porannej przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II, pragniemy powierzać nasza troskę o dobro naszych małżeństw i rodzin. Przed Mszą wieczorną o godz. 17.45 - Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych Zachęcamy do składania próśb i licznego udziału w comiesięcznych nabożeństwach.

Za zgodą Archidiecezjalnej Komisji Muzyki, naszej Rady Duszpasterskiej, została podpisana umowa na zakupienie organów w Norwegii - 25 głosowych, w bardzo dobrym stanie, pasujących do naszej świątyni. Firma pana Mariana Majchra, jest odpowiedzialna za demontaż obecnych organów a założenie i strojenie zakupionych organów. Koszt zakupienia organów, opłacone cło, przewóz, montaż, strojenie, wyniesie - 370 000 złotych. /Brakuje nam jeszcze 70.000 złotych – dlatego nadal zbieramy ofiary/. W gablotach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii, możemy zobaczyć zdjęcia zakupionych organów. Prace demontażu obecnych organów i przygotowanie chóru rozpocznie się 20 czerwca a montaż po odpuście parafialnym pod koniec sierpnia. Prosimy o modlitwę w tej intencji, o błogosławieństwo Boże w tych pracach. Na ten czas otrzymany zastępcze organy. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie.

W najbliższy wtorek 13 czerwca zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych – /róże żywego różańca / na Mszę św. i Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła. Matka Boża na nas czeka i mówi: „Odmawiajcie Różaniec”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość niedzielny”, „Niedziela”, Źródło”, dla młodzieży „Droga” i dzieci – „Dominik”, „Jaś”. Artykuły o tajemnicy obecności Pana Jezusa w Eucharystii.

Z kalendarza liturgicznego:
Wtorek 13.06. - św. Antoniego z Padwy, kapłan i doktora Kościoła.
Środa 14..06. – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
Sobota 17.06. - św. Brat Alberta, zakonnika, patrona Caritas.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki MB oraz świętych Patronów.

Dziękujemy rodzinom z Chorowic wieś – cz. druga od p. Ożogów koło drogi na Skawinę, za kwiaty do kościoła i nowożeńcom. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 800 rodziny z Podbudów – część pierwsza od ul. Skawińskiej do p. Kłyś.