1. W poniedziałek po przyszłej niedzieli, 24 sierpnia, będziemy obchodzić uroczyście święto Bartłomieja Apostoła. Według tradycji, po Zesłaniu Ducha Świętego dotarł z Ewangelią aż do Indii, dokonując licznych cudów i uzdrowień. Zginął śmiercią męczeńską w 70 roku na terenie dzisiejszej Armenii. Od wczoraj odprawiamy codziennie po Mszach świętych Nowennę do św. Bartłomieja naszego Patrona, także dzisiaj na Nabożeństwie Nieszporów o 16,30. W poniedziałek, tak, jak nasi przodkowie już od przeszło czterystu lat, tak i my tradycyjnie w sam dzień liturgicznego Święta będziemy prosić Boga przez wstawiennictwo Św. Bartłomieja o Miłosierdzie i dalszą Opiekę nad nami, dziękując za otrzymywane łaski już od przeszło czterystu lat. Niech nie będzie ani jednego parafianina, który by tego dnia nie włączył się w liturgię Mszy świętych, sprawowanych do południa, jak w każdą niedzielę, natomiast uroczysta Suma, która będzie o g. 18,00, na których kazania wygłosi Ks. Prałat Jerzy Dziewoński i odprawi Sumę z Ks. Prałatem Andrzejem Fryźlewiczem z Krakowa. Szczególnie zapraszamy do udziału w tej uroczystej Mszy Odpustowej o g. 18,00. Prosimy o włączenie się i przygotowanie liturgii Mszy świętych, a zwłaszcza Sumy przez Służbę Liturgiczną, ministrantów, scholistki i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie oraz tych, którzy mają nasz piękny ludowy strój mogilański, naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami /mogą być również w strojach krakowskich lub komunijnych/. Dziękujemy również za wieniec dożynkowy i dary Boże, a równocześnie owoce ziemi – z Kulerzowa,/także z innych części parafii/ przez które w imieniu wszystkich parafian złożymy dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony, siły i zdrowie pracujących. Przyjmijmy Jezusa w komunii świętej, by rzeczywiście zyskać odpust. Dlatego zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi w sobotę od g. 16,00 do 18,00 dzieci i młodzież, rodziców i starszych. Dla młodych kończących wtedy za tydzień wakacje będzie to już równocześnie łaska pojednania na nowy rok szkolny. Służbę Liturgiczną prosimy na spotkanie w piątek 22 sierpnia po Mszy wieczornej.

2. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu.

3. W sobotę, 22 sierpnia, będziemy czcili Maryję jako Królową. Nasz król Jan Kazimierz z całym narodem 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego obrał Maryję za naszą Królową. Tak sama uczyniło wiele narodów i państw. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

4. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan- ul. Spokojnej za sprzątanie świątyni i za kwiaty. Na sobotę od g. 8,00 do szczególnej troski przed Odpustem o nasz Dom Boży prosimy rodziny od tzw. Agronomówki –ul. Myślenickiej, Krakowskiej nr niep., do bloków i Dębowej. Za 2 tygodnie Z Chorowic –Podbuków cz.I od Skawińskiej.

5. Warto czytać pisma katolickie, które można nabywać wychodząc ze Mszy św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
20 VIII w czwartek – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, wielki czciciel Matki Bożej; 21VIII- w piątek – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne pozwalając dzieciom na wcześniejszą komunię świętą.